Üçüncü Çeyrekte Yaşanan Yavaşlamanın Ardından Trivago Kar Uyarısı Yayınladı 0

Otel karşılaştırma sitesi Trivago sevk gelirlerindeki yavaşlamanın ardından kâr uyarısı yayınladı ve şirketin hisselerindeki düşüş derinleşti.

Düsseldorf merkezli grup, üçüncü çeyrek ve yılın geri kalanı için önceden beklenenden daha “yumuşak” sonuçlar beklediğini söyledi.

Trivago şimdi yıllık gelir artışını %40 olarak görüyor ve kar, vergi, değerini düşürme ve amortizasyon öncesi düzenlenmiş gelirlerin (FAVÖK)  2016’da düşük olacağını ancak “olumlu kalacağını” tahmin ediyor.

The Times, Trivago’nun ikinci çeyrek ticaret güncellemesinden sadece bir ay sonra düşüş yaşadığını, şirketin pazarı %50 gelir artışına yönlendirirken, kendisinin %67 ile bir yavaşlama yaşadığını belirtti.

Büyük hissedarı Expedia olan Trivago, yavaşlamanın nitelikli sevk başına gelir ve anahtar performans ölçütü gibi konulardan kaynaklandığını belirtti.

Trivago “Yukarıda da belirtilen nitelikli sevk başına gelirin yavaşlaması nedeniyle, planlanan televizyon reklam harcamalarımızı, aşırı harcamanın önüne geçecek kadar hızlı geri çekemedik” dedi.

Bu, Trivago‘nun başlıca performans göstergelerinden biri olan reklam harcamalarından daha düşük bir getiri elde edeceği anlamına geliyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe