Uçakta Bunlar Da Unutulur Mu Demeyin 0

Uçak bileti arama motoru Skyscanner, yolcuların uçaklarda en çok unuttukları eşyaları araştırdı.700’den fazla kabin görevlisinin katıldığı anket oldukça ilginç sonuçlar ortaya koydu. Ama unutulan eşyaların aralarında bu da unutulur mu dedirten canlı papağan, cam göz protezi ve bir torba kum oldu.

Seyahat etmek isteyenlere  en kısa yoldan, en uygun fiyatlı uçak bileti alternatiflerini sunan Skyscanner, 700’den fazla kabin görevlisi arasında gerçekleştirdiği anket ile yolcuların uçakta unuttukları eşyaların listesini çıkardı.

Anket sonuçlarına göre yolcular uçakta evcil hayvanlarını bile unutabiliyor. Unutulan hayvanlar arasında en şaşırtıcı olan ise bir şahin.

“Yolcular bunları unutmayı nasıl başardı”

Yolculuktan sonra uçakta takma diş, iç çamaşırı, cam göz protezi ve protez bacak bulabilen kabin görevlileri, bazen kendilerine “Yolcular bunları unutmayı nasıl başardı?” diye sorduklarını itiraf ediyor.

Uçakta bırakılan gelinliğin ise düğünden önce geline ulaşmış olduğunu umduklarını ifade ediyorlar.

Bugüne dek uçakta bulunan diğer ilginç eşyalar arasında kum torbası, bir kağıda yazılmış evlilik teklifi ve paketlenmemiş bir adet yumurta bulunuyor.

En çok unutulan pasaport

Tüm bu ilginç eşyaların yanı sıra, seyahatin olmazsa olmazlarından pasaport da yolcuların unutkanlığından nasibini alıyor. Yolcuların yaklaşık yüzde 25’i uçaklarda pasaportlarını unuturken, yüzde 23’ü cep telefonlarını, yüzde 21’i ise kitaplarını unutuyor.

Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök “Hepimiz bazen uçaklarda eşyalarımızı unutabiliyoruz. Ancak anketin sonuçları bizi bile şaşırttı. Pasaportların cep telefonlarından ve hatta kitaplardan bile daha fazla unutulması ise oldukça ilgi çekici. Yolculuk sonunda bir şey unutmadığınızdan emin olmak için uçaktan inmeden önce koltuğu, koltuğun ceplerini ve yerleri kontrol etmeyi mutlaka alışkanlık haline getirmek gerek.” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe