Türk Tatilcinin Bayram Tercihi “Avrupa” Oldu 0

Skyscanner’ın verilerine göre, Türk seyahatseverler Kurban Bayramı’nda en çok Avrupa’yı tercih etti. Türkiye’den bayram için yapılan uçak bileti aramalarında ilk sırada İngiltere’nin başkenti Londra yer alırken, Londra’yı İstanbul, Amsterdam, Barselona ve Paris takip etti.

Londra Red Bus

Kurban Bayramı tatilinin bağlanarak 9 güne çıkması üzerine, pek çok Türk seyahatsever Avrupa’nın yolunu tuttu. Skyscanner’ın verilerine göre, Türkler 12 – 20 Ekim tarihleri arasında bayram tatili için en çok Avrupa’ya uçak bileti araması yaptı.

Yurtdışı aramalarda Avrupa ön plana çıktı

Ramazan Bayramı’nda yurtiçine yönelen Türk seyehatseverler, Kurban Bayramı tatilinin uzun olmasıyla birlikte bu sefer Avrupa şehirlerini tercih etti. Bayramı Avrupa şehirlerinde geçirmeyi planlayan Türklerin en çok tercih ettiği şehirler; Londra, Amsterdam, Barselona, Roma ve Viyana oldu. Diğer yandan listede 8. sırada yer alan New York, Türklerin uzun tatiller için Amerika’yı da tercih ettiklerini gösterdi.

Yurtiçi aramalarda İstanbul, Antalya ve İzmir popülerliğini korudu

Türk seyahatseverler öncelikli tercihlerini Avrupa şehirlerinden yana kullansalar da yurtiçini bu bayramda da unutmadılar. Aramalarda İstanbul, Londra’nın ardından ikinci sırada yer alırken, Antalya yedinci, İzmir ise dokuzuncu sıraya yerleşti. Bu da yurtiçi destinasyonlarının her tatilde olduğu gibi bayram tatilinde de popülerliğini koruduğunu ortaya koydu.

Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök “Türkler bu bayramda Ramazan Bayramı’ndan farklı olarak, öncelikli olarak yurtdışını tercih ettiler. Özellikle Kurban Bayramı’nın hafta içine denk gelmesi ve tatilin böylece 9 güne çıkması bunda en önemli etkenlerden biri. Ancak uzun tatile rağmen yurtiçi destinasyonların da cazibesini koruduğu görülüyor. Türk seyahatseverlerin yurtiçinde en çok tercih ettikleri destinasyonlardan olan İstanbul, Antalya ve İzmir’in ilk ona girmesi şaşırtıcı değil” dedi.

Kurban Bayramı için Türkiye’den En Çok Arananlar

  1. Londra
  2. İstanbul 
  3. Amsterdam
  4. Barselona
  5. Paris
  6. Roma
  7. Antalya
  8. New York
  9. İzmir
  10. Viyana
Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe