Turizm Toronto ve Google, Ziyaretçi Sayısını Artırmak için Stratejik Ortaklık Kuruyor 0

Bu anlaşma, ‘Piyasalar ve Analizler” işbirliği ile google arama motorunun Kanada’da şehir turizm ofisi ile yaptığı ilk anlaşma oldu.

Turizm Toronto‘nun Google’daki en yeni trendler, analizler, veriler ve teknolojilerden faydalanacağını görülecek.

Arama motoru, bunun “bölgedeki büyüyen turizm sektörünü geliştirmek üzere Toronto’ya önemli ziyaretçi pazarları için daha derin bir tüketici anlayışı ve titiz ölçüm düzeyi” sağlayacağını söyledi.

Turizm Toronto Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Müdürü Andrew Weir; “Google ile işbirliği, daha güçlü analiz yoluyla hedef pazarlama programlarımızı daha verimli hale getiriyor.

“Daha derin tüketici analizlerinin ve gelişmiş ölçümlerin ikili faydaları, Toronto’nun sektörümüzde öncü kalmasına yardımcı olacaktır” dedi.

İşbirliği, Turizm Toronto için başlıca pazarlamam kanallarının Google ve onun video paylaşım platformuna YouTube olacağı anlamına geliyor.

Google, Turizm Toronto’ya çevrimiçi pazarlama içeriği ve önemli ziyaretçi kaynak pazarlarındaki etkisinin performansıyla ilgili ölçüm ve stratejik bilgiler sunacak.

Google Kanada Hükümet, Turizm ve Havayolları Başkanı Chris Adamkowski; “Hedefimiz, Turizm Toronto’nun turistik destinasyon olarak Toronto’ya ilgisi olan dünyanın dört bir yanından daha fazla insanı ulaşmasına yardımcı olmak.

“Bunu gerçekleştirmek için, Turizm Toronto‘ya, Toronto’nun bir destinasyon olarak farklılaştırılması ve ziyaretçilerin şehre gelmesi için hangi tür pazarlama yaklaşımlarının kullanılması gerektiğini daha iyi anlamalarına yardımcı olmak üzere özel araçlar oluşturduk.

Toronto’da turizm sektörü, 2017 yılında 43.7 milyon yolcunun bölgeyi ziyaret etmesiyle rekor kırılan bir yıl geçirdi.

Toronto‘ya gelen ziyaretçiler, 8,8 milyar doları harcadı ki bu, bölgedeki turizm sektörünün yarattığı en büyük ekonomik etkinlikti. Bu rakam, 2016’ ya göre gerçekleşen otel rezervasyonları, görülen turistik yerler ve restoranlar da dahil 700 milyon dolar daha fazlaydı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.