Turizm Şirketleri ve Bloglar Facebook’ta Neyi Ne Zaman Paylaşmalı! 0

Passport Online’a göre, turizm acentaları için paylaşım yapmak için en uygun 5 saat şöyle sıralanmış: pazartesi 16.00, cuma sabah 8, cumartesi 18.00, pazartesi sabah 7 ve cuma sabahı saat 6.

Passport Online- turizm acentaları için sosyal medya çözümleri ve internet içeriği sağlayıcısı- ESP’den(kendilerinin sosyal medya uygulaması) aldıkları verileri Facebook’ta etkili paylaşımlar yapmak için depolamış.

2014’te açılan ESP, acentanın direkt olarak tüketiciyle iletişime geçtiği Facebook sayfasından otomatik paylaşımlar yapıyor. Pasaport Online’ın açıklamasına göre 2015 sonu itibariyle yaklaşık 1 milyon tüketicinin takip ettiği 1400 acenta bu programın bir parçası oldu.

Paylaşım yapmak için en uygun zaman hesaplanırken Facebook’ta beğenme, paylaşma ve yorum yazma gibi değerler hesaba katılmış.

Passport Online’a göre, en çok göz önünde olan paylaşımlar destinasyon merkezli olanlar. Sorulu paylaşımlarsa insanları sohbete teşvik ediyor. Özel günler için yapılan kutlama paylaşımları (Cinco de Mayo gibi günlerde) yine görülme ve değerlendirilme açısından üst sıralarda.

Örneğin, yorumlarla en üste çıkan 5 paylaşım şöyle: 1 numarada 1137 yorumla Ulusal Uyuklama Günü, 2. sırada 55 yorumla Facebook kullanıcılarına yöneltilmiş “Hangi Hawaii Adası sizin favoriniz?” paylaşımı, 3’ten 5’e kadar sıralanmış paylaşımlarda ise Facebook kullanıcılarının gitmek istedikleri destinasyonları soran paylaşımlar var.(Amerikalı kullanıcıların yorumlarda park ve bahçelerden ve Karayip sahillerinden bahsetmesi göze çarpmış.)

En çok beğeni alan 5 paylaşım arasında “favori Hawaii Adası” paylaşımı 13484 beğeni ile ilk sırada. Amerika’da kutlanan Ulusal Deniz Feneri Günü 3980 beğeniyle birinciyi takip ediyor. Bir fotoğrafın üzerine yazılan “Eşya değil hatıra topla” sözü 3968 beğeni alırken, Panama’da şnorkelle dalış sırasında çekilen bir fotoğraf 3646 beğeni almış. Maui Adası’nda bir deniz kaplumbağası fotoğrafıyla birlikte sorulan “ Yerlilerle zaman geçirmek ister miydiniz?” paylaşımı da 3518 beğeni alarak 5. sıraya yerleşmiş.

Passport Online’a göre acentalar tarafından Facebook’ta daha öne çıksın diye bir miktar ödeme yapılan paylaşımlar %93 artış göstermiş.  Öne çıkarılan paylaşım sayısı ise 300’den fazla.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe