Tunisair Gelecek Yıl Charter Uçuşları Başlatacak 0

Taşıyıcıların İngiliz havalimanından başlayıp önümüzdeki yaz için Tunus’taki varış yerlerine charter uçuşlar başlatma girişiminde bulunmak için çalışmaya başladıklarını Tunisair’ın İngiltere patronu doğruladı.

İngiltere Dışişleri Bürosu, Tunus için yaptığı seyahat tavsiyelerini değiştirdi. İngiltere, 26 Haziran 2015’te Susa sahillerinde meydana gelen ve 30’u İngiliz olmak üzere 38 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı sonrası vatandaşlarına “zorunlu olmayan durumlarda Tunus’a seyahat edilmemesi” uyarısında bulunmuştu.

Tunisair hali hazırda İngiltere‘den Kuzey Afrika’ya ulaşan tek havayolu şirketi.

İngiltere ve İrlanda direktörü Zakaria Fathallah TTG’ye yaptığı açıklamada, 2018 Nisan ve Mayıs aylarından itibaren çok büyük bir olasılıkla Gatwick ve diğer İngiliz havalimanlarından herhangi bir Tunus havalimanına daha çok uçuş başlayabileceğini söyledi.

Fathallah, Susa’ya yakın Enfidha ve Monastir adındaki iki yerin charter uçuşlarının olası varış noktaları olabileceğini söyledi. Ayrıca, haftada bir veya iki kere sefer düzenleneceğini sözlerine ekledi. Tunus bayrak taşıyıcısı İngiltere-Tunus rotalarında daha büyük uçaklar kullanmayı düşündüklerini de belirtti.

Eğer Tunus’a giden uçak bulmaları gerekiyorsa, Thoomas Cook ve Tui ile çalışmaya açık olduklarını, yeni yılda da tur operatörü roadshow’u yapmayı planladıklarını belirtti.

Bununla birlikte, Fathallah, Kasım ayında yapılacak olan WTM Londra ticareti öncesindeki olası bir 2018 charter planının yapılamayacağını söyledi. “Göz önünde bulundurulması gereken birçok şey var ve kesin bir karar vermek için henüz erken”.

Tunus uzmanları Just Sunshine Tunisia First TTG’ye bu hafta İngiltere’den gelecek yolcu kapasitesini tartışmak üzere Tunisair ile bir araya geleceklerini söyledi.

Tunus’un genel müdürü Peter Kirk, düzenli müşterilerin verilen tavsiye üzerine hemen Tunus’a geri döndüklerini belirtti. “Ancak daha fazla uçak olmadığı takdirde önümüzdeki yazdan önce daha büyük operatörlerden gelen uçuş seçeneklerinin artmasını beklemiyoruz” diye sözlerini sürdürdü.

Just sunshine’ın genel müdürü Can Deniz: “Ajanlar programın ne zaman başlatacağını şirkete soruyorlar.”

Ayrıca Tunus otelleri İngiliz turistleri ağırlamak için istekli olmalarına rağmen sahte hastalık iddiaları ile ilgili son zamanlarda bir akım başlaması nedeniyle, İngiliz turistlere her şey dahil fiyat sunmak oldukça yersiz bir durum teşkil etmektedir.

 

 

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.