Trivago’da Direkt Olarak Rezervasyon Almaya Başladı 0

Google’un “Book on Google” ile online seyahat pazarına girmesinin tartışmaları sürerken, seyahat yorum sitesi TripAdvisor da site üzerinden direkt rezervasyon almaya başlayacağını açıklamıştı. Mecraya bir oyuncu daha giriyor. Expedia bünyesindeki otel ve uçak fiyatı karşılaştırma sitesi Trivago da site üzerinden direkt rezervasyon almaya başlayacağını duyurdu.

Online mecrada savaş giderek kızışıyor. TripAdvisor’un ardından Expedia bünyesindeki Trivago’nun da direkt rezervasyon almaya başlayacağı açıklandı. Trivago’nun ilk olarak Almanya’da direkt satışlara başlayacağı, daha sonra ise İngilizce konuşulan ülkelere yayılacağı açıklandı.

TRIPADVISOR’UN ADIMINA BİR YANIT

Trivago’nun direkt oda satacağını açıklamasının, TripAdvisor’un adımı ve Priceline ile arasındaki işbirliğinin ilerlemesine bir yanıt olduğu belirtiliyor. Birer metasearch sitesi olan Trivago ve TripAdvisor, site üzerinden direkt satış yapmıyor, müşteriyi ilgili satış sayfasına yönlendiriyordu. Fakat şu anda hem TripAdvisor, hem de Trivago, oteller ve acentelerle partnerlik kurarak kendi siteleri üzerinden direkt oda satmaya başlıyorlar.

”EXPEDIA ZARAR GÖREBİLİR”

Expedia CEO’su Dara Khosrowshahi, TripAdvisor’un Priceline, Agoda ve Booking ile partnerlik kurarak direkt rezervasyona başlamasının kendileri için pozitif bir gelişme olmadığını belirterek, bu işbirliği ile birlikte TripAdvisor’dan Expedia’ya gelen trafiğin olumsuz yönde etkilenebilecğeini ifade etti.

Google’un test etmeye başladığı “Book in Google” ve Priceline group ile partnerlik kuran TripAdvisor’un başlattığı “Book in TripAdvisor” Expedia Grubu’nu da harekete geçirmiş durumda. Son derece karlı bir iş olan ve büyük oranda birkaç tekel tarafından kontrol edilen online acente sektöründeki çekişmenin önümüzdeki dönemde daha da büyümesi bekleniyor.

”TRIVAGO BİZİM İÇİN SON DERECE STRATEJİK”

Expedia’nın, Google’un “Book on Google” ve TripAdvisor’un “Book on TripAdvisor” sistemlerine dahil olması konusunda kapıyı açık bırakan Khosrowshahi, Trivago’ya ciddi yatırım yaptıklarını ve bu markanın kendileri için son derece stratejik olduğunu ifade etti. Üçüncü çeyrekte gelirlerini yüzde 27 oranında arttırarak 176 milyon dolara yükselten Trivago’yu istedikleri an karlı bir mecra haline getirebileceklerini kaydeden Khosrowshahi, ancak şu süreçte Trivago’nun büyümesine odaklandıklarını söyledi.

Kaynak: Turizm Güncel

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe