Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Şirket, 2018’in ikinci çeyreğine ilişkin rapor sonuçlarının, şirket stratejisine ilişkin yıllık bazda gelirde “önemli bir düşüş” anlamına geldiğini belirtti.

2017 yılının aynı dönemine göre, toplam gelirler, % 21 düşüşle 235 milyon Euro seviyesine geriledi. Bu arada, 30 Haziran kadar altı aylık toplam gelir, 2017 yılının aynı altı aylık dönemine kıyasla% 13 düşüşle 494 milyon Euro oldu.

Gelir açıklama toplantısında, Trivago CEO‘su Rolf Schromgens geçtiğimiz yılın şirket için ” bir test” olarak nitelendirerek daha öncesine göre daha güçlü olacaklarına inandığını söyledi.

Kayıpların “kültürle uyumlu” bir ölçeğe sığdırılamadığını ve reklam ortaklarına ilişkin ticari azaltmanın artık geçici olarak görülemeyeceğini söyleyerek devam etti.

Daha sonra ise, diğer oyunculardan Booking Holdings’in HotelsCombined‘in satın alması gibi meta aramaya yönelmelerine ilişkin bir soruyu yanıtlayan Schromgens, bunun meta arama iş modeline güvenin bir işareti olduğunu söyledi.

Meta arama oyuncusu bu çeyrekte 20.7 milyon € net zarar yaşadı ve 2017 yılının aynı döneminde ise 3,4 milyon € net zarar kaydetti. 2018 yılının ilk altı ayında net zarar 42.5 milyon Euro’ya ulaştı. 2017 yılında aynı dönem için 4.3 milyon € net gelir elde etmişti.

Bu Çeyreğe yönelik nitelikli yönlendirmeler,% 10 düşüşle 177 milyona indi. Nitelikli yönelendirme başına gelir, 1,5 Avro’dan 1,3 Avro’ya düştü.

Karşı Güçler

Trivago, kayıpları, ana reklamverenleri – Expedia Grubu ve Rezervasyon Şirketleri’nin stratejilerindeki değişiklikler ve döviz kuru dalgalanmaları da dahil olmak üzere, ilk çeyrekte yaşanan aynı zorluklarla ilgiliydi.
Yılın üçüncü çeyreği için Düzeltilmiş FAVÖK, 2017 yılının aynı döneminde 3,2 milyon € ‘luk bir FAVÖK’e kıyasla 17,7 milyon € zararı temsil ediyordu.

Trivago 2018’de, tam yıl için FAVÖK’ de 15 milyon € ile 30 milyon € arasında negatif bir kayıp bekliyor.
Şirket ayrıca, reklam harcamalarındaki düşüşün yılın ikinci yarısında kârlılık üzerinde olumlu bir etki yaratmasını beklediğini ve halihazırda ilk iyileşme belirtilerinin görüldüğünü söyledi.

Schromgens, reklam harcamalarını azaltmanın etkisiyle Trivago’nun marka varlığına ilişkin olarak ise PhocusWire’a “Hem marka pazarlaması hem de performans pazarlamasında tüm pazarlarda ziyadesiyle varlık gösterdiğini” belirtti.

Kendisi; “Büyüyebileceğimizi düşünmediğimiz anlamına gelmiyor; ama sağlıklı sınırlara ulaşmak istiyoruz” dedi.

Ayrıca toplantıda, doğrudan otel stratejisini, otellerin yatırım yapması gereken teknik bağlantı gibi en büyük engelle birlikte uzun vadeli olarak tanımladı.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz