Trivago, Otellerin Rakiplerinin Fiyatlarını İzleyebilmeleri İçin Muhteşem Bir Özellik Başlattı 0

Bu, şu anda 5 milyar oda fiyatının otelciler tarafından görüntülenebilir hale gelmesi demek ve 250 rezervasyon sitesi ile de karşılaştırma yapılabiliyor.

Trivago, verilerinin “tarafsız” ve “kapsamlı” olduğunu bunun da otelcilere rekabetçi fiyatlama stratejileri yaratmalarına yardımcı olacağını ve piyasanın izlenmesi konusunda “zaman alıcı zorluklardan” da kaçınılmış olacağını belirtti.

Expedia’ya ait otel arama sitesi, trivago’da görünürlükleri olan otellerin yılda ortama 8.000 görüntülenme aldıklarını söyledi.

Genel Müdür ve Gelir Yöneticisi Johannes Thomas; otelciler için rakiplerinin oda fiyat oranlarını, bulmak, izlemek ve analiz etmelerinin ne kadar zor olduğunu anlıyoruz.

“Seyahat edenlere sağladığımız fiyat karşılaştırmasının otelciler için de eşit derecede değerli olduğunu hızlı bir şekilde anladık. Bu nedenle, otelcilere bu verilere kolay ve pratik bir şekilde erişebilmelerinin yanı sıra talep dalgalanmalarını ortaya çıkaran gezgin arama hacmi verilerini de veren bir program da oluşturduk. Bu tür mevcut programlardan hiçbiri bu kadar ayrıntılı değil ve bu miktarda veri birleşimine de sahip değil” dedi.

Avusturya, Kleinwalsertal şehrinde bulunan ve programı kullanan Hotel Alte Krone’nin Genel Müdürü Maximilian Kaufmann ise; “ Rate Insights sayesinde rakiplerimizin fiyatlarını ve pazardaki konumumuzu görme imkanına sahibiz. Piyasada aniden değişiklikler yaşandığında istatistikler de faydalı oluyor,bu duruma hızlı bir şekilde adapte olmamız gerekiyor” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.