TripAdvisor, Küba Rezervasyonları için Ruhsat Aldı 0

TripAdvisor, Küba seyahatleri için rezervasyon yaptıran, dünyanın dört bir yanından gezginlere, seyahatlerle bağlantılı servisler satmak için izin alan ilk Amerikalı seyahat şirketlerinin arasında yer alıyor.

ABD Hazine Bakanlığı’nın Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi tarafından verilen ruhsat, TripAdvisor’a global gezginler ile Küba’da yaşayan insanlar arasındaki eğitimsel ve kültürel etkileşimi teşvik etme iznini sağlıyor.

Söz konusu ruhsat, ayrıca Küba’dan ABD’ye seyahat ile ilgili olan ve önceden beri yürürlükte olan pek çok ticari kısıtlamayı da gevşetiyor.

TripAdvisor, Küba’ya kültürel seyahatlerle ilgili satışlara önümüzdeki birkaç ay içerisinde başlama beklentisini taşıyor.

Şirketin başkanı ve CEO’su Stephen Kaufer, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu: “TripAdvisor, seyahatin insanları bir araya getirecek güce sahip olduğuna, yeni kültürlerin anlaşılmasına ve idrak edilmesine yardımcı olduğuna ve bizleri daha da aydınlanmış birer birey haline getirdiğine inanıyor.

“Küba, dünya üzerinde ABD’nin önemli seyahat kısıtlamalarını uygulamakta olduğu yegane ülkelerden birisi olmayı sürdürüyor.

“Bizler Devlet Başkanı Obama’nın, bu kısıtlamaları gevşetmeye ve Florida’nın sadece 90 mil güneyinde yer alan ada komşusuyla ilişkiler geliştirmeye yönelik politikalarını kutluyoruz.

“TripAdvisor, dünyanın her yanından gezginlere, Küba’nın canlı tarihini, insanlarını ve kültürünü keşfetmeleri için yardım etmeyi, bizlerin bu seyahatleri mümkün kılmaya yönelik önemli çalışmalara başladığımız sırada, sabırsızlıkla bekliyor.”

Bu hamle, bazı Amerikalı havayolu şirketlerine Küba’ya hizmet verme hakları tanınmasının ve Carnival Corporation’un sosyal etki markası olan Fathom’un Mayıs ayında Miami’den Havana’ya transatlantik gezileri düzenlemeye başlamasının ardından hayata geçmiş bulunuyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.