TripAdvisor, KeepMeBooked Platformunu Kapatma Kararı Aldı 0

TripAdvisor, HouseTrip’i satın alarak, KeepMeBooked rezervasyon ve pazarlama platformunu kapatıyor.

Devre mülk alanında destek sağlamak amacıyla oluşturulmuş olan HouseTrip, geçen yıl Nisan ayı sonunda belirtilmeyen bir ücret karşılığında satın alınmıştı.

Anlaşmanın bir parçası olan KeepMeBooked ise HouseTrip tarafından 2012 yılında kurucusu ve CEO’su olan Bruce Graig’den satın alınmıştı, 2013 yılının Aralık ayına kadar da kendisi bu işletme ile ilgilenmişti.

KeepMeBooked aslen 2010 yılında pansiyon sahipleri ve bağımsız otellerin rezervasyon yönetimleri için kurulmuştu.

HouseTrip ile yapılan anlaşma sonrası ise, KeepmeBooked’un odağı biraz değişerek üçüncü tarafların oluşturduğu dağıtım kanallarında dağıtımı sağlamak üzere devre mülk sahiplerine yardımcı olmaya da başlayan bir platforma dönüştü.

Bu kanallara HouseTrip’te dahildi; fakat sistem özellikle nötr tutulmuştu, böylelikle mülk sahipleri, mülklerini; Airbnb, Expedia, booking.com ve Homeaway gibi sitelerde de sergileyebiliyorlardı.

Şimdi ise TripAdvisor, KeepmeBooked hizmetlerini kapatmaya karar verdi ve bütün anlaşmalar Haziran bitimde sona erecek.

Resmi açıklama ise şöyle;

“KeepMeBooked ile ilgili yapmış olduğumuz ayrıntılı bir değerlendirmeden sonra, işletmemizin ihtiyaç duyduğu çekirdek bir ürün olmadığını tespit ettik ve dolayısıyla kapatmaya karar verdik. Önümüzdeki haftalarda ise KeepmeBooked müşterilerine mümkün olan en kolay geçişi sağlamak üzere kendileriyle yakın çalışmaya devam edeceğiz.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe