TripAdvisor Havaalanı Mağaza Programı Büyüyor 0

Bu stratejiye, sadece bu hafta gerçekleşen ilk çeyrek mali kazanç toplantısında sırasında Başkan ve CEO Steve Kaufer, otel ürünleri için kitlesel kullanıcı tabanının gözlerini diğer hizmet türlerine nasıl açılmaya çalışacağını özetlerken değil daha önce de Experiences platformunda bolca dikkat çekilmişti.

TripAdvisor, dijital dünyanın dışında da fiziksel olarak dünyadaki varlığını sessizce genişletiyor. TripAdvisor, Kanada’nın, Toronto Pearson Uluslararası Havaalanı’nda 2017’nin sonlarına doğru otel, perakende uzmanı Paradies Lagadere ile birlikte bir seyahat mağazası açmıştı.

Bu, son aylarda Phoenix ve Houston’daki havaalanlarında yeni mağazaları da kapsayacak şekilde genişledi. Asya Pasifik’de ise bu yılın başlarında Hong Kong ile başlangıcı yaparken, 2018 yazında Charlotte ve Raleigh ile birlikte ABD’ye tekrar açıldı.

2019’un başında, New Orleans’ta da bir mağaza açılması bekleniyor.

TripAdvisor, mağazaların öncelikli olarak markalaşma fırsatları olduğunu söyleyerek projeyle ilgili olarak ise oldukça ketum davranıyor.

Bir yetkili, mağazaların “yüksek miktarda turizm trafiğinin olduğu yerlerde” yer aldığını belirtti.

Bu mağazalarda, TripAdvisor markalı ürünlerin yanı sıra çoğunlukla banyo malzemeleri, boyun yastığı ve içecek gibi seyahat ürünlerini satılıyor.

Mağazaların, yolculara TripAdvisor veya Viator‘da bulunan turları ve turistik yerleri satmak için bir satış noktası olarak kullanılıp kullanılmayacağı konusu ise belirsizliğini koruyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.