TripAdvisor, Facebook Messenger Chatbotu Kuruyor 0

TripAdvisor, kullanıcıların restoran, gidilecek yer, otel ve uçuş konusunda öneri ve tavsiyeler almak için kullanabilecekleri bir Facebook Messenger chatbotunu kullanıma sundu.

Yapay zeka ürünü bu bot sosyal medya kanalları aracılığıyla kullanıcılarla etkileşime geçip doğal dil işlemesini kullanarak istediğiniz sorulara cevap veriyor.

Chatbot masaüstünde ve mobil versiyonda çalışabildiği gibi bir de zamanla kendini geliştirme özelliğiyle tasarlanmış.
Chatbot aracılığıyla aile ve arkadaşlar mesajlaşmaya dahil edilebiliyor ve grubun daha kolay karar verebilmesini sağlayan ‘beğen’ butonu ile önerileri beğeniyor.

Yapılan resmi açıklamada TripAdvisor tarafından bu konuda şöyle denildi: “TripAdvisor yapılan milyonlarca değerlendirmeyi gözden geçirerek kullanıcılara en iyi önerileri sunacak ve bütün bunlar Facebook Mesenger platformu üzerinden sağlanacak. Chatbot, nihayetinde kullanıcıların harika bir tatilden beklediği şeyin ne olduğunu öğreniyor. Aslında ne kadar fazla soru sorarsanız o kadar iyi, çünkü uygulama yapılan yeni sorgularla daha da akıllı hale geliyor.”

“Diyelim ki New York’tasınız ve canınız suşi çekti. Hiç problem değil! Tek yapmanız gereken Facebook Messenger’a giriş yapmak ve Trip Advisor chatbotuna yakın çevredeki suşi restoranlarını soran bir mesaj atmak. Mesela West Village bölgesindeyseniz, uygulama size Blue Ribbon Sushi veya Sushi Samba’yı önerecek ve vakit kaybetmeden suşinizin tadını çıkarabileceksiniz.

Belirtmiş olalım ki, chatbot şu an için yalnızca ingilizce konuşan kullanıcılara hitap ediyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe