TripAdvisor, Eatigo’ya İkinci Yatırımını Yapıyor 0

Kesin yatırım miktarı açıklanmadı; ancak bu, TripAdvisor’ın Güneydoğu Asyalı işletmeye Ekim 2016’da, B Serisi yatırım turunda bir dizi önde gelen dev ile birlikte yaptığı 15.5 milyon dolarlık yatırımdan beri ikinci yatırımı.

Eatigo için toplam fonlama şu anda 25 milyon dolardan fazla.

TripAdvisor’dan yapılan bir açıklamaya göre,kendisinin restoran bölümü ve TheFork iştiraki, eatigo’nun Asya Pasifik bölgesinde genişlemesine yardımcı olacak. TripAdvisor, Mayıs 2014’te Avrupa merkezli mobil ve web restoran rezervasyon hizmeti LaFourchette (TheFork) ‘i geri aldı.

2015 yılının başlarında ise, Hollanda merkezli IENS ve SeatMe’nin satın alınmasıyla restoran ünitesini daha da genişletti.

Restoran, tatil kiralama ve cazibe merkezleri (yakın zamanda Deneyimler olarak yeniden isimlendirilen) içeren otel dışı kategori, 2017’nin ilk çeyreğinde %36 büyüme ile 58 milyon dolara yükselirken 2018’in ilk çeyreğinde bu büyüme79 milyon dolara oluştu.

2013 yılında kurulan ve 2017 yılında Hong Kong, Filipinler, Malezya ve Hindistan’da piyasaya giren eatigo, bu son nakit enjeksiyonunu daha fazla pazarda büyümek için kullanacak. Bir yıl önce, eatigo Hindistan merkezli çevrimiçi rezervasyon hizmeti Ressy’yi satın aldığını açıkladı.

eatigo şimdi altı ülkede faaliyet gösteriyor ve dört milyondan fazla kullanıcısı var.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.