TripAdvisor, CityMaps’i Satın Aldı 1

TripAdvisor, New York merkezli Sosyal Haritalama Platformu Citymaps’i açıklanmayan bir miktara satın aldı.

CityMaps websitesi ve uygulaması turistlerin gizli mücevherleri keşfetmelerine yardımcı olurken, ilgilendikleri noktalar ve kentsel destinasyonlar için navigasyon hizmeti sağlıyor ve bu yerleri arkadaşlarıyla paylaşma olanağı da veriyor.

TripAdvisor, anlaşmanın arkasındaki nedeni: “ online haritalama teknolojisinin turizmde kullanımı da dahil olmak üzere günlük tüketici kullanımında gittikçe artan bir önemi var” şeklinde açıkladı.

Tripadvisor ’ın 2015 yılında gerçekleştirdiği araştırmanın raporu gösterdi ki; Amerikalı gezginlerin %81’i yönlerini bulabilmek için akıllı telefonlarından harita kullanıyorlar.

Tripadvisor’ın Küresel Ürün Kıdemli Başkan Yardımcısı Adam Metros: “CityMaps takımı haritaları mercek altına alan insanların bir gün boyunca deneyimlerinin nasıl olduğunu anlıyor. Kullanıcıların haritalama alanında ihtiyaçlarını karşılayarak mobil erişimleri arttıracak ve TripAdvisor ’ın gelecekte haritalamanın en iyi adresi olmasını sağlanmasına yardımcı olacak olan CityMaps Takıma Tripadvisor markasına hoş geldiniz demekten son derece heyecan duyuyoruz”dedi.

CityMaps CEO’su ve Kurucusu Elliot Cohen ise; “geçtiğimiz birkaç yıl içinde sosyal destekli ilham veren ve gezginlerin keşif yapmasını sağlayan popüler bir harita uygulaması inşa ettik. Gezginlerin planlarına ve mükemmel bir deneyim yaşamalarına yarımcı olmak için TripAdvisor ile yapacağımız ortak çalışmaları dört gözle bekliyoruz” diyerek ekledi.

TripAdvisor; CityMaps’in bağımsız olarak çalışmaya devam edeceğini ve anlaşma şartlarının ifşa edilmeyeceğini de belirtti.

Önceki MakaleSonraki Makale

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe