Travelzoo, Fly.com Alan Adını Satıyor ve “Arama” İşini Bırakıyor 0

Travelzoo piyasaya fly.com ve SuperSearch işlerine devam etmeyeceğini duyurmasıyla fırsat yayıncılığı köklerine geri dönüyor gibi duruyor.

Dün yayınlanan 8-K dosyasına göre;

“30 Mart 2017 tarihinde travelzoo fly.com ve SuperSearch’ten oluşan arama motoru işini artık bırakmaya karar verdi. Bu karar, küresel Travelzoo markasına odaklanmaya karar verme stratejisini desteklemektedir. 31 Mart 2017’de şirket fly.com alan adını üçüncü bir tarafa satmıştır”.

Bu konuda başka bir ayrıntı ise yok.

Fly.com alan adının üçüncü bir tarafa satılması, Travelzoo’nun 2009 yılında URL için 1.9 milyon dolar ödemiş olmasının yanısıra, -bu yazının yazıldığı sırada- sitenin hazır ve çalışır durumda olup yarınki uçuşlar için hâlâ arama sonuçları getiriyor olması yönüyle oldukça ilginç.

SuperSearch ise artık desteklenmiyor.

2016 yılı sonuçlarında, Travelzoo son üç yılda “arama” işi gelirlerinde bir düşüş görüldüğünü kaydetti. 2016 yılında fly.com ve SuperSearch 2015’e göre %20 bir düşüşle 14 milyon dollar gelir elde etti. Arama işlerinden elde edilen gelir ayrı ayrı açıklanmıyor.

Travelzoo arama işi olmadan, en iyi 20 fırsat bültenleri ve en büyük varlığı olan 28 milyon abonesi ile seyahat ve yerli ürün çizgisine güveniyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe