Traveltek, Yeni Özelliklerle Nehir Kruvaziyeri Turizmindeki Büyümeden Faydalanıyor 0

Traveltek, kendisine ait uzman nehir kruvaziyeri turizmi teknolojisine yönelik talebin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ve şirketi, kendisine ait yeni teknolojiyi sektöre odaklamaya yönelttiğini belirtiyor.

Glasgow merkezli bir seyahat teknolojileri sağlayıcısı olan Traveltek, nehir kruvaziyeri turizmindeki patlamanın, kendilerini önde gelen kruvaziyer seyahati acentelerine sundukları dağıtım becerilerini arttırmaya yönelttiğine dikkat çekiyor.

Şirket halihazırda, Birleşik Krallık merkezli Emerald Waterways ve ABD’li Uniworld Boutique River Cruise Collection firmalarıyla çalışıyor ve bu firmalara dağıtım platformu sağlıyor ve acentelere, 300’ün üzerinde sağlayıcıdan anlık kontenjan durumlarına, ücretlendirmelere ve çevrimiçi rezervasyon işlevine erişme olanağı sunuyor.

Traveltek, nehir kruvaziyeri turizmi terminolojisini göz önüne alan ve güverte ile kamara yapısı dahil olmak üzere nehir kruvaziyerlerine özgü özelliklere yer veren, ısmarlama bir nehir kruvaziyeri arama butonu geliştirdi. Bu buton, acentelere ve tur operatörlerine, aralarında Uniworld, Emerald Waterways, APT, Scenic Tours, AMA Waterways, Avalon, APT Cruising, Viking ve G Adventures’ın yer aldığı markalara anlık erişim sağlıyor.

Traveltek’in global satışlardan sorumlu yöneticisi Peter Whittle, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu: “Nehir kruvaziyeri turizmi şirketlerinin, sundukları ürünlere ve hizmetlere yönelik talebin yüksek olduğu zamanlarda acentelerle iş yapmalarını hızlı ve kolay bir hale getiriyoruz.”

Whittle, açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: “Acenteler de teknolojimizin değerinin ayırdına varıyor, çünkü onlara sadece, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaları için en iyi kruvaziyeri bulmaları adına birden fazla nehir kruvaziyeri turizmi şirketi için arama yapma becerisini sunmakla kalmıyoruz; ayrıca bunu, dinamik paket oluşturma motorumuz ile birleştirme ve böylece bağlantılı uçuş, kruvaziyer seyahati öncesi ve sonrası konaklama ile daha pek çok ürün ve hizmetin satışını gerçekleştirme yoluyla daha çok sayıda gelir kazanma fırsatı oluşturma şansını sunuyoruz.”

Emerald Waterways, Traveltek’in sunduğu iSell sistemini kullanıyor ve bu sistemde acenteler, Uniworld’ün sürekli güncellenen içeriklerine kısa bir süre önce dahil edilen web tabanlı bir platform üzerinden, Emerald Waterways’in Avrupa nehirlerinde gerçekleştirdiği kruvaziyer turları için arama ve rezervasyon yapabiliyor.

Uluslararası Kruvaziyer Şirketleri Birliği (CLIA)’ne göre, nehir kruvaziyeri turlarını tercih eden yolcu sayısı, 2016 yılında 2015’e kıyasla %11 artış gösterdi. CLIA üye şirketleri halihazırda 184 nehir kruvaziyer gemisini turlarda kullanıyor ve 2017 yılında bunlara 13 yeni geminin katılması bekleniyor.

Avrupa, sınırları dahilindeki nehirlerde kruvaziyer turlarına katılan 1.36 milyon yolcuyla 2016 yılının en çok tercih edilen pazarı oldu ve bu sayı, Seatrade verilerine göre 2015 yılına kıyasla %2.7 artış gösterdi.

Whittle, kruvaziyer turizmine dair bilgiler vererek açıklamalarını noktaladı: “Gezginlerin nehir kruvaziyer turlarına yönelik talebi, okyanus seyahatlerine yönelik talepten çok daha yüksek bir hızla büyüyor ve sadece Birleşik Krallık’ta, genele bakıldığında en hızlı büyüyen seyahat sektörlerinden birisi olarak öne çıkıyor. Operatörlerin kendi ürünlerini mümkün olan en verimli yollarla dağıtma arayışında olmasıyla birlikte, şirketimizin bu yönünü kısa bir zaman aralığı içerisinde geliştirmeyi öngörüyoruz.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.