TourRadar’a Yapılan Yatırımlar 6 Milyon Dolar’ a Yükseldi 0

Çok günlük tur ve aktivite uzmanı TourRadar, Hoxton Grişimcilik ve Cherry Girişimcilik’ten 6 milyon dolarlık A serisi yatırım elde etti.

Avusturya merkezli şirket daha önceki yatırımcısı olan SpeedInvest’ten, ayrıca Avusturyalı bir yatırımcından ve AWS Yatırımcılar Fonu’ndan da fon elde etti.

CEO Travis Pittman; sermayenin, finansman desteğinin yanısıra şirketin uluslararası amaçlarını gerçekleştirmesini desteklemek, pazarlama faaliyetlerini ve şirketin çalışan sayısının arttırmak için kullanılacağını belirtti. Önümüzdeki 12 ay içinde 40 olan mevcıt personel sayının 70’e çıkarılması bekleniyor.

Pittman; geçen yıl boyunca şirketin hızlı bir şekilde büyüdüğünü, 500 tur operatörüyle çalışılarak 200 ülkede çok günlük ürünler ile ilgili çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi.

tr-gadventures

Konsantre olunan diğer bir alan ise 50.000’den fazla müşteri yorumu bulunan platformun desteklenmesi.

Şirket, 2013 yılında Expedia’nın eski patronu Erik Blachford’un da dahil olduğu miktarı açıklanmayan bir yatırım almıştı, ayrıca başka bir yatımcı da şirkete 2014 yılının Mayıs ayında 500.000 dolarlık bir yatırım gerçekleştirmişti.

Pittman; şirketin sektörün gördüğü en iyi teknoloji platformunu inşa edeceği iddiasında da bulundu ve “bu yatırımla birlikte operatörümüzün ürünleri kendi tüketici pazarımızdaki çabalarımız ve partnerlerimiz olan küresel dağıtım hizmetleri, online seyahat acentaları, meta arama platfırmları içerik yayıncıları ve bizim basit rezervasyon uygulamamız aracılığıyla milyonlarca gezgine ulaşacak” dedi.

Hoxton Girşimcilik bundan önce Yieldify ve BD4Travel’ a yatırım yapmıştı, Almanya merkezli Cherry ise Quandoo ve Aloha’yı Portföyüne eklemişti.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.