Thomas Cook, Rakibi Thomson’u Alaya Almak İçin Sosyal Medyaya Yöneldi 0

Thomas Cook, rakibi Tui’nin Thomson markasını terk ederek bu yeni markaya geçmesi konusunda alaycı bir kampanyaya girişti. Seyahat firması, isim değişikliğini vurgulamak amacıyla Tui tarafından hazırlattırılan televizyon reklamının bir video parodisini yayınladı.

Şirket reklamda, ‘Thomson Tui’ye dönüşüyor’ temalı reklamdan birebir alınan görüntüleri, benzer bir seslendirme ile kullandı. Thomas Cook, konu ile ilgili açıklamada bulundu: “Bizler isim değiştirmiyoruz, bunun yerine sizlere harika tatiller sunmaya odaklanmayı tercih ediyoruz.”

Tui’nin reklamında şu sözler yer alıyor: “’T’lerin çizgilerini çekiyor, ‘İ’lere noktalarını koyuyor ve ‘U’yu ortaya yerleştiriyoruz.”

Thomas Cook ise yayınladığı videoyu şu sözlerle bitiriyor: “’T’lerin çizgilerini çekiyor, ‘K’leri çiziyor ve ‘homas coo’yu ortaya yerleştiriyoruz.”

Thomas Cook’un Facebook sayfasında ve Twitter akışında yayınlanan video, firmanın Büyük Britanya’ya 176 yıldır hizmet vermekte olduğunu da vurguluyor.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: http://www.travolution.com/articles/104476/thomas-cook-takes-to-social-media-to-goad-rival-thomson-over-tui-rebrand

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.