Tekerlekli Wi-Fi, New York Şehir Parkında Dolaşmaya Başladı. 0

Brooklyn ve Manhattan kıyısından sadece 7 dakika uzaklıkta olan 172 dönümlük Governors adası ilgi çekici bir yer. On yıllardır askeri karakol olarak hizmet vermesinin ardından alan 2000’lerin başında kamusal park haline geldi. StudioKCA mimarları tarafından tasarlanan Mobile Information Unit (MIU-Mobil Bilgi Birimi), adayı internet bağlantılı tesislerle yenileyerek bir kez daha köklü bir değişim yaratacak.

MIU, güneş panelli çatıya, wi-fi ve katlanabilir koltuklara sahip tekerlekli bir çadırdır ve park edildiğinde mükemmel bir açık hava çalışma yeri sağlar. Araç üstü yönlendiricinin yanısıra güneş enerjisi ile elde edilen 500 vat cihazları şarj eder. Diğer olanakları ise; bir stereo, ilk yardım kiti ve su depolama alanıdır. Geceleri ise led ışıklarına güç verebilir.

Modern park müdavimleri için basit bir fikir olan MUI, açılmadığı zamanlarda ise, 3 tekerli bisiklet üzerinde üç ayaklı bir küp şeklini alır. Gelecekte Governors adası ziyaretçileri feribottan indiklerinde MIU kiralayabilir ve parkın açık alanlarının herhangi bir yerinde dükkan açabilirler.

StudioKCA yetkilisi Jason Klimoski firmanın yarptıkları tasarımın parklarda önemli bir rol üstlendiğini gördüğünü söylüyor. “MIU’ya yönelik hedefimiz, üretim modeli için çalışmak; buna ihtiyaç duyduğunuzda, ihtiyaç duyduğunuz yerde, mobil bir altyapı parçası gibi hareket etmesidir” diye ekliyor.

“MIU’nin belirli bir zaman veya mekan için, güç, bilgi, (hatta su ve ışık) gerektirebilecek farklı yerlerde de işe yarayabileceğini düşünüyoruz. Ardından kalabalık yerlerde, ve etkinliklerde mesela konserler festivaller, mitinglerde de kullanılabilir.”

Ancak MIU’in Governors adası sahillerine yerleştirilmesi en az bir buçuk yıl alabilir. Çok amaçlı, kompakt ve adanın genişleyen park alanlarını gezmek için uygun olan MIU, parklar için cazip bir özellik olacak.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe