Starwood Sojern İşbirliğiyle, Daha Çok Doğrudan Rezervasyon Çekti 0

Avrupa Birliği Komisyonuna göre, Avrupa’da seyahat yaz aylarında tavan yapıyor, yani bazı Avrupa şehirlerinde ‘dışarıdan gelen’ seyahat ve turizm daha düşük seyretmekte. Turistlerin az bulunduğu sezonlarda odaları doldurmak hiç de kolay değil, ama Sojern ve Starwood’un işbirliği bu sorunu çözmek için adım attı.

Starwood Otel ve Resort Otel zincirinin çözmeye çalıştığı sorunlardan bir tanesi Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki ‘yumuşak’ şehirlerle başa çıkmak. Belirli Avrupa şehirleri hedeflenen kitlenin altında turist tarafından ziyaret edilme anlamına gelen ‘yumuşaklık’tan muzdarip. Starwood’un Taktiksel Pazarlama’dan sorumlu genel müdür yardımcısı Katerina Orfanidi, bu konuda şöyle konuştu: “Tarihsel olarak doğru zamanda belirli destinasyon için rezervasyon yapan kaliteli kitleyi bulmak için çok çaba gösterdik. Belirli bir şehre belirli zamanda gitmek isteyen insanları bulmamız gerekiyordu.”

Sojern ve Starwood halihazırda EMEA(Avrupa-Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde başarılı operasyonlar yürüttükleri için Starwood ekibi Sojern’in zengin hedef kitle segmentleri oluşturup analiz etme kabiliyetinin bu tür ‘yumuşak’ bölgelerde doğrudan rezervasyon çekmek için kilit rol oynayacağının farkındaydı.

2016’nın başlarında, Sojern ve Starwood bu durumdaki 6 Avrupa şehrine doğrudan rezervasyon çekmeye yönelik 3aylık bir kampanya başlatmıştı. Sojern‘in gezginlerin maceralarını etkileyip seyahat verileri konusunda derin bir kavrayış sahibi olması ise Starwood‘un seçiminin en önemli sebebi olmuştu. Orfanidi bu konuda ise şöyle konuştu: “İnsanlar örneğin Prag hakkında bir reklam görüp başka bir destinasyonda otel rezervasyonu yapabilir ve bu bölgede turizmi güçlendirmek istiyorsanız bu bir problem oluşturur. Sojern, kendi öngörülü teknolojisini ve özelleştirilmiş algoritmasını kullanarak kaliteli kitleleri bulup yaratıcılıkla onları hedefleyebiliyor.”

Sojern, bu tür hedef şehirlere gitmek istediğinin sinyallerini veren iç pazardaki gezginleri online aramalar ve rezervasyonlar yoluyla bulup istekleri doğrultusunda bu gezginlerle şehre göre değişen özgün reklam metinleri ile bağlantı kurdu. Sonuç olara Sojern, Starwood için 127.000 €dan fazla gelir elde etti.

Orfanidi durumu yorumlarken Sojern‘i harika bir partner olarak nitelendirip bunun sebebini şöyle açıkladı: “Çünkü Sojern aracılığıyla spesifik yerlere gitmeyi düşünen kişileri hedefleyebiliyor ve bu bölgeler için doğrudan rezervasyon çekebiliyoruz.”
Sojern

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe