Sri Lanka Otobüslerinde Sabundan Bilet Devri 0

Dünya’nın en kötü hijyenik koşullarına sahip ülkelerinden biri olan Sri Lanka’da el yıkama alışkanlığının yaygınlaşması için sabundan otobüs biletleri hazırlamış.

Ülkenin en büyük sağlık kuruluşlarından olan Asiri Hastaneleri, ülke içerisindeki hijyenik koşulların iyileşmesi için başlattığı kampanya neticesinde, el yıkamanın mikropların yayılmasını önlemekteki önemini, birçok hastalığın bu şekilde salgın haline gelmesinin önüne geçilebileceğini anlatmak istemiş ve bunu gösterebilmek için en iyi yer olarak ta otobüsler seçilmiş.

maxresdefault

Asiri Hastanesi, insanları sözlü veya yazılı olarak bilgilendirmekle yetinmek istememiş ve insanların sıklıkla kullandıkları bu kalabalık, mikrop yuvası otobüsler için “Sabun Otobüs Biletleri”ni yaratmış. Leo Burnett imzalı kampanyada Sri Lankalılar otobüslere binmek için aldıkları biletleriyle, otobüsten indikten sonra ellerini yıkayabiliyorlar.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.