Sosyal Sorumluluk; 3 Türk Kadın, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği için El Camino’yu Yürüyor 0

El Camino pek çok belgesel , kitaba konu olan , filmi çekilen kutsal bir yol güzergahı. Farklı noktalardan başlayıp Santiago De Compestela’da sona eriyor .

1993 yılında Unesco Kültür Mirası listesine alınan kent 2000 yılında Avrupa kültür başkenti de olmuş. Bu bölgeye bir çok yol üzerinden ulaşılabilmekte; Fransa’nın güneyindeki Camino şehrinden başlayan Fransız yolu, İspanya’nın kuzeyini dolanan kuzey yolu, İngiliz yolu , ilkel yol, Via de plata ve Portekiz yolu.

Dostça Bir Selam; Buen Camino

Yolcularının her biri kültürel, turistik, dini, manevi ve spor gibi  farklı amaçlarla yürürken birbirlerine ” buen camino” diye selamlayarak varış noktasına Santiago De Compestela ‘ya varıyorlar.

3 Türk Kadın Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği için Yürüyor

İşte bu yolun 236 km lik Portekiz yolunu Porto dan başlayarak yürüyecek olan  3 Türk kadınımızın,  yürüyüşlerine daha da anlamlı kılacak bir ortak amaçları var.

Tamamen kendi imkanları ile yaptıkları bu gezi esnasında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile yürütülen ortak bir çalışma ile sosyal medyada yürüyüşlerini paylaşırken tanıdık, tanımadık tüm herkesten YOL yazıp 3430’a Sms göndermelerini talep ediyorlar. Yolculuk sonunda toplanan Sms’lerle akülü tekerlekli sandalye alınarak ihtiyaç sahiplerine kendi elleriyle teslim edebileceklerini belirtiyorlar.

Ağırlık olarak teknoloji ve pazarlama haberleri yayınladığımız bu sitede değer ve destek verdiğimiz bu projeyi yayınlamaktan dolayı oldukça gururlu ve mutluyuz. Umarız bizi bu konuda mazur görürsünüz.

Bu güzel amaçlarında kendilerine başarılar diliyoruz .

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe