Sosyal Medya ve İçerik Yönetimi Hakkında Büyük Otel Mitleri 0

Biliyoruz ki sosyal medya pazarlaması, geleneksel otel pazarlamasına göre farklılık gösteriyor. Sosyal medya pazarlaması, marka imajı ve sadakat oluşturabilmek için dikkat ve yeni stratejiler gerektiriyor.Sosyal medya, ilişkilerle ve bağlantı kurarak satışla ilgili bir değişiklik yarattı.

Oteller artık öncelikli olarak büyük kampanyalara odaklanmıyorlar, onlar micro dakikalara odaklanma ihtiyacı duyuyorlar. Günümüzde, içerik ve mikro dakikalar kalabalık kitlelere, yeni ve uzun süreli müşterilere ulaşma potansiyeli olan yeni eşsiz kampanyalar.

Günümüzde oteller, resimlerini kontrol etmek yerine ürün ve hizmetlerinin gerçekten ne olduğunu göstermek zorundalar. Zamanın tüketicileri çok meşgul ve otel ile olan ilişkilerinin kalitesi üzerinden gerçek zamanlı kararlar veriyorlar.

Sosyal medya kanalları hoparlörlerden gelen bir müzik gibi, şu ya da bu şekilde müşterileri otellerinize çekiyor. İçerik ise bir enstrüman ve doğru ayarı bularak kitlenizle uyum içerisinde çalmanız gerekiyor.

Kanalı değil, İçeriği Yönetin

Günümüzde birçok otel için sosyal medya kanallarını kontrol etmek, doluluk oranlarını ya da günlük ortalama oda fiyatlarını kontrol etmekten çok daha önemli. Eğer oteliniz için yeni ve uzun süreli müşterileri çekmek istiyorsanız, o halde sosyal medyayı dinlemek kesinlikle önemli.

Sosyal dinleme, bize müşterilerimizin neden müzikle dans ettiğini anlamamız için yardımcı olur. Sizin işiniz içeriğinizi enstrüman olarak kullanmak, ilgi uyandıran bir hikayeyle kitleleri müziğinizi satın almaya ikna etmektir.

Sosyal medyanın, etkili olmadığı, özel personel gerektirdiği ve zaman aldığı aslında birer efsane. Tekerleği yeniden inşa etmiyoruz, sadece modernize ediyoruz! Oteliniz içerik ve hikayeye aşina olmalı. Yaptığımız tek şey mesajı iletmek için yeni paketler sağlamak.

İçerik Oluşturma

Oteller için en büyük meydan okumanın içerik oluşturmak olduğu pek şaşırtmasa gerek ve birçok otel kaliteli içeriğin online görünürlüklerini arttıracağına da inanıyor.

Misafirleriniz için, otelinizde kalmak belirli bir deneyimin parçası haline gelir. Bu deneyimin kalitesi ile ilgili otellerin kontrol ve etkisinin olabileceği halen biliniyor. Bazı kolaylıklar örneğin ; oda servisi, wifi restaurant deneyimi vs gibi faktörler otellerin uygulayabileceği can alıcı faktörlerdir.

Bugün içerikler, geniş ölçekte kullanıcı tarafından ortaya çıkarılıyor. Otelinizi, misafirlerinizin kendi deneyimlerine uygulayarak bunu kolay hale getirin.

İçerik Toplama

İçerik, müşteriler ve otel hizmet ve ürünleri arasında eşsiz bir bağ oluşturur. Gezginler, günümüzde kendi içeriklerini gerçek zamanlı olarak göndererek eşsiz deneyimlerini kendi topluluklarıyla paylaşıyorlar.

Şu anda oteller kolay bir şekilde bu içerikleri toplayarak yeni değerler ekleyebilir ve bunu rezervasyon yapma eğilimi olan müşterilere iletebilirler.

Proaktif eylemlere başlayın ve gezgin günlüklerinin bir parçası haline gelin.

İçerik Yönetimi

İçerik yönetiminin, müşterilerde yankı uyandırma kapasitesi daha fazla ve daha güçlü, çünkü onların özel istek ve ihtiyaçlarına göre dikkatle hazırlanıyorlar. Bu, marka kişiliğini iletmeniz için açıktan açığa promosyon olmadan kullanılan bir yöntem, böylece kitleniz ve sizin aranızda marka güvenine doğru giden uzun bir yol inşa edebilirsiniz.

Gittikçe daha fazla marka içerik pazarlamasının etkisinin farkına varıyor, bunu görmezden gelmeyi seçenler ise giderek geriye düşüyorlar. Ağızdan ağza yayılan söylentiler müşterilerin otellerini seçmelerinde en önemli faktör.
Müşterilerin yorum ve önerilerine güvenilen bir toplumda yorum ve öneriler karar verme sürecinde önemli bir rol oynuyor.

Beğeniler, takipçiler ve bağlantılar sosyal medya bileşenleri açısından önemli. Eğer hiç kimse etkileşimde ya da paylaşımda bulunmuyorsa kaç beğeni aldığınızın, sizi kaç kişinin takip ettiğinin ya da bağlantıların hiçbir önemi yoktur.

Sosyal medya hesabınızı nasıl inşa ettiğiniz gerçekten önemli. Eğer sürekli olarak kaliteli içerikler paylaşırsanız, yani kitlenizi düşündürür, güldürür ya da onların arkadaşlarıyla paylaşmalarını sağlarsanız insanlar sizi takip edecektir. Eğer paylaşımlarınız endüstri ya da markanızla ilgiliyseeninde sonunda sizin kim olduğunuz, neler gönderdiğiniz ve belki de en önemlisi otelinizin hangi hizmet ve ürünleri içerdiğiyle ilgilenen bir kitle oluşturacaksınız demektir.

Sonuç

Uygun bir içerik yönetim stratejisi otellere online içeriklerini kolayca paylaşmak konusunda yardımcı olacaktır ve günümüzün dinamik ve gerçek zamanlı eko sistemine de daha duyarlı olmalarını sağlayacaktır.

Müşterilerin kendi topluluklarıyla paylaşabildikleri, pozitif yorum yapmaya teşvik eden bir sistem yaratın ve ayrıca müşteriler için birbirleriyle iletişim kurabildikleri, ilişkileri güçlendiren, kolaylaştıran ve teşvik eden sağlıklı bir çevre yaratın.

Oteliniz, müşterileriniz ve misafirlerinizle bütünleşmek için içerik veya sosyal medyaya odaklanıyor mu? Bu an misafir ve müşteriler üzerinde etki yaratan bir an, bugün yeni bir başlangıç yapmak için Uzakrota Kurumsal ile iletişime geçin.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe