Skyscanner, Yazılım Geliştiricileri Yarışması Düzenliyor. 0

Seyahat arama motoru Skyscanner, sektöre yenilik getirecek “Build with Skyscanner” adlı bir yarışma düzenliyor.

Türkiye’den de başvuruların yapılabileceği yarışma kapsamında, katılımcılardan inovatif bir seyahat yazılımı geliştirmeleri bekleniyor. Kazanan projenin sahibi, bir hafta boyunca Skyscanner’ın kurucusu ve CEO’su Gareth Williams’ın koçluğunda, firmanın merkez ofisinde çalışma şansına sahip olacak. İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da hayatı kolaylaştıran, dünyanın önde gelen seyahat arama motoru Skyscanner, seyahat dünyasına yenilik getirecek “Build with Skyscanner” adlı bir yarışma düzenliyor. Genç programcılara ve işletmecilere ilham verecek ve Kasım ayına kadar sürecek olan yarışma kapsamında, katılımcıların API (Uygulama programlama arayüzü) kullanarak yeni bir web yazılımı ya da mobil aplikasyon geliştirmeleri isteniyor.

Özellikle genç ve yenilikçi şirketler ile ürün geliştiricilerin ilgisini çekecek olan yarışma, seyahat dünyası için çığır açacak projeyi seçmeyi hedefliyor. Yarışma sonucunda seçilecek ürünün, seyahat dünyası için çığır açan ürünlerden biri olması hedefleniyor.

Skyscanner’ın B2B birimi Skyscanner For Business uçuş, otel ve araba kiralama özelinde pazardaki en esnek entegrasyonları ve özellikleri sunan üç farklı API ile seyahat çözümlerinde fark yaratıyor. Katılımcılar da Skyscanner’ın dünyaca ünlü Travel API’sni kullanarak yenilikçi bir seyahat ürünü geliştirmek için gerekli olan veriye kolayca ulaşabiliyor. Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök, merakla beklenen yarışmayla ilgili “Seyahat dünyasında çığır açacak ürünlerin geliştirilmesini sağlayacak ve genç program ve ürün geliştiricilerine ilham verecek bu yarışmayı düzenlemekten dolayı çok mutluyuz. Yeniliklere ve yeni ürünlere açık olan seyahat sektöründe, doğru motivasyon ve fikir ile inovatif ürünlerin geliştirilmesi için çok fazla fırsat var. Türkiye’den de program ve ürün geliştiricilerin katılabileceği yarışma sonucunda kazanacak ürünün, seyahat dünyasında çığır açmasını bekliyoruz.”

Kazanan projenin sahibi, bir hafta boyunca Skyscanner’ın kurucusu ve CEO’su Gareth Williams’ın koçluğunda, firmanın merkez ofisinde çalışma şansına sahip olacak.

Yarışmaya katılmak isteyenler katılım koşullarına https://skyscanner-b2bportal.squarespace.com/buildwithskyscanner linkinden ulaşabilirler. İlgilenenler ayrıca sosyal medyadan @skyscannertools ve #BuildwithSkyscanner yoluyla yarışmanın ayrıntılarına ulaşabilirler.

Skyscanner Hakkında

• Skyscanner tamamen anlaşılır, bağımsız ve ücretsiz uçuş arama hizmetinin yanı sıra anında otel ve araba kiralama sonuçlarını karşılaştıran, dünyanın önde gelen seyahat arama motorudur.

• 2003 yılında kurulan Skyscanner, internet sitesi ve mobil uygulamasının güçlü teknolojisiyle ayda yaklaşık 50 milyon tekil ziyaretçiye seyahat planlamasında yardımcı olmaktadır.

• Skyscanner tüm dünyada 40 ülkede 30’dan fazla dil seçeneğiyle hizmet vermektedir. • Skyscanner mobil uygulaması yaklaşık 40 milyon kez indirilmiştir.

• Merkezi Edinburg’ta bulunan Skyscanner’ın 35’in üzerindeki farklı milletten, 700’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.