Skyscanner, “Yarının Gezginleri” için Forwardkeys ile Ortaklık Kuruyor 0

Ekip, bölgesel gezginlerin hareketleri ve alışkanlıkları hakkında bilgi sağlamak için tasarlanmış iki analitik ürün, “Seyahate İstek” ve “Kaynak Havzası” oluşturmayı vaat ediyor.

70 milyonu aşkın aktif kullanıcıya ve 1.200 küresel ortağa erişimi olan Skyscanner, “ForwardKeys tarafından yakalanan uçuş rezervasyon verileriyle yüksek oranda ilişkili olan” internet arama verilerini sağlamak için küresel altyapıya ve gerekli ölçeğe sahip.

“Daha geniş bir işletme yelpazesini Skyscanner verileriyle desteklemek için harika bir fırsat”

Yeni ürünler, ForwardKeys’in veri bilimi yeteneklerini Skyscanner’ın seyahat amacı verileriyle birleştirecek ve şirketlerin seyahat edenlerin yolculuklarına yerel düzeyde nereden başlayacakları ve hangi havalalanından kalkıp hangi havalalanına inecekleri hakkında bilgi edinmeleri için bir yöntem yaratacak.

Yeni anlaşmanın olanakları hakkında bilgi veren Skyscanner Stratejik Ortaklık Üst Düzey Yöneticisi Hugh Aitken; “ForwardKeys ile ortaklık kurmak, daha geniş bir işletme yelpazesini, Skyscanner’ın verileriyle ve bunun sağlayabileceği benzersiz bilgilerle desteklemek için harika bir fırsat sunuyor. Bu yeni tekniklerin çeşitli uygulamalarını ve gelecekteki getirileri görmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Anlayış Alanları

Bu yeni ortaklık aracılığıyla elde edilen analiz, havalimanlarından ve otellerden, hedef pazarlama organizasyonlarına ve açık hava reklam şirketlerine kadar çeşitli iş alanlarında fayda sağlayacak. Seyahat eden kişinin konumuna göre segmentlere ayrılan talebi belirleme yeteneği sayesinde, aşağıdakiler için daha iyi bir anlayış kazanılabilir:

Fire alanları: Analiz, bir havalimanının bir rakibe işini kaybettiğini ve bu sorunu azaltmak için neler yapabileceklerinin altını çizebilir; örneğin: ücret düzenlemeleri;

Pazarlama ve mağazacılık fırsatları: Geleceğin coğrafi yapısını görünüşünü hedefini hedefinize göre gösterir ve pazarlama stratejinizi nasıl düzenleyebileceğinizi ve bölgesel pazarlama yatırımlarınızı nasıl optimize edebileceğinizi gösterir;

Yatırımın geri dönüşü: Belirli bir yeri tanıtmayı amaçlayan destinasyon pazarlama organizasyonları, turizm kurulları ve hatta havalimanlarının çabalarının etkinliğine dair bilgiler içerir.

“Rezervasyon yapmadan önce bile seyahat etme niyetini ortaya çıkarma”

ForwardKeys Pazarlama Müdürü Laurens van den Oever; “Skyscanner ile olan ortaklığımız sayesinde, şimdiden yarının yolcularına daha iyi bir bakış açısı sunabiliyoruz – önce konumlarını belirleyerek ve ikinci olarak da seyahat etme niyetlerini ortaya çıkararak, rezervasyon bile gerçekleştirmeden önce!” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe