Skypicker Artık Kiwi.com! 3

Skypicker yenilenen yüzüyle tekrar karşımıza geliyor. Avrupa’nın düşük fiyatlı uçak bileti arama motoru olan Skypicker ismini Kiwi.com olarak değiştirip websitesini yeniledi.

Yeni görünümünün arkasındaki amaç geçirilen evrim sürecini ve vizyonlarını yansıtmak.

kiwi-search-large

150’den fazla ülkeye biletleriyle ulaşmış olan şirket büyümeye devam ediyor. Değişimi sadece görünümüyle kalmayan şirket, gelecekte daha çok ‘müşteri odaklı’ gideceklerini belirtiyor.

Şirket başkanı Oliver Dlouhy’un aklında Kiwi.com, kültürlerinin ve yönelimlerinin somutlaşmış hali.

Brno (Çek Cumhuriyeti) merkezli şirketin şimdiden 55 farklı ülkeden 550 çalışanı bulunmakta.

Marka ve logosunu değiştiren şirket, bu sektöre verdikleri değerin aynı kaldığının altını çiziyor. Kendi sınırlarını aşmak, marketi zorlamak için bu değişime giden şirket, düşük maliyet ile uçmak isteyenler için bulunmaz bir fırsat olabilir.

Kiwi Hakkında

2012 yılında tanınmış Çek girişimci Jiří Hlavenka‘nın melek yatırımıyla Skypicker.com, kurulduktan sonra yalnızca işbirliği yapan havayollarını değil, neredeyese tüm havayollarını birleştiren eşsiz bir uçuş birleştirme algoritması geliştirmeye başladı. 2013 yılının sonlarında Touzimsky Kapital risk sermayesi grubunun bir parçası olan Touzimsky Airlines s.r.o. firmasından gelen bir yatırımla daha desteklendi. Sözleşmeyi imzaladıktan kısa bir süre sonra Çek uçuş arama motoru WhichAirline.com’u satın alan ve bu kullanıcı sayısını ve gelir artışımını büyütmesine yardımcı oldu. Tüm bunlar 2015 yılının başı itibariyle sonuç vermeye başladı ve hızlı büyümesini desteklemek için, başarılı e-ticaret yatırımcısı Ondřej Tomek tarafından 1 milyon Euro yatırım aldı.

2015 yılında gerçekleşen %1500’lük büyümenin ardından Skypicker.com Mayıs 2016’da adını Kiwi.com olarak değiştirdi.

Önceki MakaleSonraki Makale

3 Yorum

  1. kiwi.com dan 09 kasım2016 tarihinde KASIM VE SEMRA ZORLUER adına iki kişilik kaysri -stuttgart arası 541 tl.lik kredi kartından uçak bileti almıştım.Elimizde olmayan nedenlerden dolayı aynı gün içerisinde 72 saat olmadan biletlerimizi iptal ettirmiştim.Bize 3 ve7 gün içerisinde 541 tl .nin kredi kartı hesabınaza yatacak demişlerdi .Halan 541 tl hesabımıza yatmamıştır.En kısa zamanda hesabımabu bedelin hesabıma yatmasını istemekteyim.Bu bedelin hesabıma yatmadıgi takdirde kanuni işlemlere baş vuracağim.ingilizce bilmiyorum.29 kasım 2016. REZERVASYON NO: 1755850

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.