Singapore Airlines ile Asya Bambaşka 0

2 yıl aradan sonra 25 Aralık’ta hem doğum için hem de yılbaşı tatilini aradan çıkaralım diye Supernicevisit blogu yazarı kız arkadaşım Zehra Simay Serdaroğlu ile Singapore Airlines uçuşuyla Singapur aktarmalı olarak önce Bangkok ardından da Kuala Lumpur ve Singapur’u gezerek 03 Ocak’ta tekrar köyümüze döndük.

Premium uçuş deneyimi denilince de ilk akla gelen havayolu şirketlerinden olan Singapore Airlines ile yeniden Asya’da olacak olmanın verdiği heyecan ile 10,5 saatlik uçuşumuz başladı. Singapur gibi küçük bir ülkeden çıkan bu dünya devinin neden her yıl otoriteler tarafından dünyanın en iyi havayolu şirketi seçildiğini daha ilk dakikada anlıyorsunuz.

Singapore Airlines’ın marka yüzü olan güler yüzlü meşhur hostesleri sıcak havlu servisi sonrasında yemek servisine Malezya usulü Beef Rendang adlı yemek ile uçan restoranın servisine başladılar ve inene kadar ara ikramlar dahil 1 dakika durmadan devam ettiler.

Beef Rendang, sığır eti, hindistan cevizi sütü içerisinde çeşitli baharatlarla birlikte uzun süre pişirilirek hazırlanan bir yemek.

Sabah kahvaltısında ise, yumurtanın kırılıp kaynar su veya süt içerisinde pişirilmesiyle yapılan ve Hollandez sosu ile servis edilen (Poached egg served with hollandaise sauce) yumurtanın yanı sıra, sosis ve haşlanmış patatesin de yer aldığı kahvaltı tabağını denedik. Ne yalan söyleyeyim; hem akşam yemeği hem de kahvaltıda tattığım bu nefis yemeklere, hiç bir uçak yolculuğumda rastlamamıştım.

singapur-havayolları-yiyecek
Görsel: @Supernicevisit

Göz açıp kapayıncaya kadar geçen 10,5 saatlik uçuş sonrası Bangkok’a olan 2,5 saatlik yolculuk bizi biraz hırpalasa da Singapore Airlines sağladığı komfor ile bundan sonraki Asya uçuşlarımda tercih edeceğim ilk firma olacağının garantisini verebilirim.

Dipnot: Singapore Airlines tarafından sipariş edilen A350 tipli uçaklar 2018 yılında teslim edildiği anda dünyanın en uzun uçuşu olan New York – Singapur (19 saat) ve Los Angeles – Singapur (14 Saat) uçuşları başlayabilecek. Umarım İstanbul’a da bu uçakları getirirler.

CRMhfSZWsAAPXqt

 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.