Seyahatte Kazanılan Ufak Zaferler 0

Avrupa’nın en çok kullanılan uçak bileti karşılaştırma motoru Skyscanner, seyahatseverlere yolculuk sırasında hangi durumlarla karşılaşınca kendilerini zafer kazanmış sayacaklarını sordu. 10,000’i aşkın uluslararası katılımcıyla gerçekleştirilen anketin sonuçlarına göre; bavulun bagaj bandından ilk çıkması ve önde oturan yolcunun koltuğunu geriye yaslamaması, seyahatseverleri en mutlu eden durumlar. Türkleri en mutlu eden diğer noktalar ise bavulun fazla kilosuna ücret alınmaması, uçakta ağlayan bebek olmaması ve koltuğun iki kol yaslama yerini de kullanabilmek.

Dünyada bini aşkın havayolunun milyonlarca noktasını tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini sunan Skyscanner, 10.000’i aşkın seyahatsever ile yaptığı ankette, seyahat esnasında hangi durumlarla karşılaşınca yolcuların kendilerini zafer kazanmış gibi hissettiklerini sordu. Anket sonuçlarına göre hem Türkler hem de uluslararası katılımcılar için seyahatteki en önemli zaferler; seyahat sonrası bavulun bagaj bandından ilk çıkması ve uçakta önde oturan yolcunun koltuğunu geriye yatırmaması.

Ekstra Kilo İçin Ücret Ödemek İstemiyoruz

Uçak biletinin yanı sıra en uygun konaklama ve araba kiralama sonuçlarını da karşılaştırmalı olarak sunan Skyscanner’ın araştırma sonuçlarına göre Türkler için, check-in sırasında fazla kilolara ekstra ücret talep edilmemesi üçüncü sırada geliyor. Türklerin özellikle tatile çıkarken yanlarına fazla eşya alması bu sonucun nedenini açıklıyor gibi. Seyahatlerinde rahatlarına düşkün Avrupalılar içinse üçüncü sırada, yan koltuğun boş olması yer alıyor.

Sessiz ve Sakin Bir Yolculuk

Araştırmaya göre uçakta ağlayan bebekler olmaması hem Türkler için hem de uluslararası sonuçlarda başlarda yer alıyor, yani sessiz bir yolculuk geçirmek tüm dünyadaki seyahatseverler için oldukça önemli.

Türkler için “ufak zaferler”;

  1. Bavulun bagaj bandından ilk çıkması
  2. Öndeki yolcunun koltuğunu geriye yatırmaması
  3. Check-in esnasında fazla kilo için ekstra ücret ödememek
  4. Koltuğun iki kol yaslama yerini de kullanabilmek
  5. Uçakta ağlayan bebek olmaması

Avrupalılar için “ufak zaferler”;

  1. Bavulun bagaj bandından ilk çıkması
  2. Öndeki yolcunun koltuğunu geriye yatırmaması
  3. Yan koltuğun boş olması
  4. Uçakta ağlayan bebek olmaması
  5. Check-in esnasında fazla kilo için ekstra ücret ödememek

Skyscanner Hakkında

Skyscanner binlerce havayolunun milyonlarca rotasını tarayarak uçak bileti fiyatı, otel ve araba kiralama sonuçlarını karşılaştırmalı olarak sunan uluslararası seyahat arama motorudur. 2003 yılında Gareth Williams, Barry Smith ve Bonamy Grimes adlı üç bilişim uzmanı tarafından kuruldu. İnternet sitesi ayda 50 milyondan fazla ziyaret edilen Skyscanner, Avrupa’da birinci, dünyada da üçüncü olarak en çok kullanılan seyahat arama motorudur. 40 ülkede 30 dilde hizmet vermektedir ve ücretsiz iPhone, iPad, Android, Windows Phone, BlackBerry ve Windows 8 uygulaması 20 milyondan fazla indirilmiştir. Merkezi Edinburg’da olan ve Glasgow, Singapur, Pekin’de de ofisleri bulunan Skyscanner, 200’den fazla çalışanıyla hizmet veriyor.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe