Seyahate Çıkarken ISIC Kartınızı Unutmayın! 0

ISIC kart dünyanın 120 ülkesinde 50.000 noktada indirimler sunmaktadır. Ulaşım, konaklama, alışveriş, eğlence ve aklınıza gelebilecek her şeyde ISIC fırsatlarıyla karşılaşabilirsiniz.

ISIC, öğrenciler için çok çeşitli alanlarda indirimler ve fırsatlar sunmaktadır. 120’den fazla ülkede uçuş indirimlerinden, toplu taşıma indirimlerine, müze, sinema, eğlence merkezleri indirimlerinden, birçok alandaki özel öğrenci fırsatlarına kadar, özel firmaların, yerel ve genel yönetimlerin desteği ve kültürel merkezlerinin katkılarıyla, öğrenciler dünyanın her yerinde tek tip kart ile bu fırsatlardan eşit olarak yararlanma imkanına erişmektedirler.

Microsoft ,MasterCard, Apple Store, Skype, Hard Rock Café, IBIS Hotels, Accor Group, The Economist, HostelWorld, global ortaklarımızdan bazılarıdır. Bunun dışında ülkeler bazında binlerce marka ISIC kart’ın fırsat ortağı olarak dünyanın en büyük öğrenci indirim ağına katılmış bulunmaktadır.

Dünyada ISIC

Uluslararası Öğrenci Kimlik Kartı (ISIC), UNESCO tarafından desteklenen ve 40 yıldır bütün dünyada kabul gören tek öğrenci kartıdır. UNESCO, ISIC kartını uluslararası düzeyde öğrenci olmanın kanıtı olarak kabul edip, öğrencilerin seyahatine ve kültürel değişime verdiği değerden dolayı resmi olarak desteklemektedir. 1968 senesinden beri ISIC, UNESCO ile yakın ilişki içinde programlarını yürütmektedir.

ISIC Kurumu, 1949 yılında öğrenciler için ve öğrenciler tarafından kurulmuştur. ISIC, 1955 senesinde ilk kullanıma başlandığından itibaren öğrenci seyahatini kolaylaştırmak ve teşvik etmek amacı ile küresel değişim ve uluslararası anlayışı destekleyerek amaçları doğrultusunda ilerlemektedir.

ISIC, uluslararası düzeyde, üniversite ve öğrenci kurumlarının yanısıra, UNESCO, bir çok hükümet ve sivil toplum kuruluşu tarafından tanınmakta ve desteklenmektedir. Dünya çapında 400’den fazla üniversite ve akademik kuruluş ISIC ile ortak kart  anlaşması yaparak, ISIC’e resmi kimlik statüsü kazandırmıştır.

 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.