Seyahat Sektörü Çalışanları İçin Çevrimiçi Eğitimlerin Faydaları 0

Veri analizi ve tüketici görüşleri üzerine uzman olan Spike ve Online Travel Training (OTT) tarafından seyahat sektörüne yönelik eğitimlere ilişkin yürütülen ve 1.000 seyahat acentasının katıldığı bir araştırmaya göre; seyahat acentalarının %81’i hiç teşvik edilmemiş olmalarına rağmen çevrimiçi bir eğitim kursuna dahil oluyorlar.

OTT’nin ev sahipliği yaptığı “Seyahat Acentaları Ürün ve Destinasyonlarınızı hangi sebeplerle satıyor?” başlığı altında düzenlenen bir etkinlikte, Spike Pazarlama Direktörü Roy Barker, araştırmalarına ilişkin olarak; “ Birçok eğitim teşvik edici ve verilerimize baktığımızda, 45 yaş altı insanların %77’sinin ve 45 yaş üstü insanların ise %86’sının teşvik edilmemiş olsalar dahi bir eğitim programına katılacağını bilmek son derece olumlu” dedi.

Araştırmaya katılan seyahat acentalarının genel olarak %91’i ürün eğitimlerinin satışlarının arttırmalarına yardımcı olduğunu belirtirken, %71’i ise çevrimiçi eğitimleri yüz yüze gibi diğer eğitim formatlarına tercih ettiklerini belirtti.

Araştırmaya katılanların %60’ı sektörde 9 veya daha fazla yıldır çalışmalarına rağmen ürün bilgilerini güncel tutmaya istekli olduklarını, %90’ı ise güncel kalmanın kendilerine bağlı olduğunu belirtti.

OTT Kurucusu Julia Feuell, anket sonuçlarının acentaların eğitimlerde “gerçek bir değer” gördüklerini gösterdiğini dile getirirken; “Çoğunluk halen bilgilerini güncel tutmak istiyor, bu da onların kendilerine olan güvenlerini arttırırken satışlarının da artmasını sağlıyor” dedi.

Acentaların %89’u önemli ürün bilgileri için en az bir defa OTT eğitimin parçası olduklarını belirtirken, %94 ise bir ürün bilgisi kaynağı olarak çevrimiçi eğitimin “çok önemli” olduğunu, birçok çevrimiçi eğitimin etkinliklerden ve kişisel önerilerden verimlilik açısından çok daha faydalı olduğunu söyledi.

Feuell, çevrimiçi eğitimlerin popülaritesinin ankete katılan acentaların demografik özellikleriyle açıklanabileceğini söyledi. Buna göre; katılımcıların %71’i kadın ve 35-44 ve 45-54 yaş aralığında bulunuyorlar.

Feuell ; “Bu kişiler büyük olasılıkla çok yoğun bir hayat yaşıyorlar. Çok deneyimli acentalar için bile uzun öğle yemeklerindeki öğrenme fırsatlarının sonu herkesin kendi masasında alabileceği bir eğitime geçişle geliyor” dedi.

Katılımcıların çoğu bağımsız çalışanlar olmakla birlikte bu tür araçları kullanan şirketler 200’den fazla çalışana sahip büyük şirketlerdi. Ankete katılanlara bir markayı iş arkadaşlarına ya da arkadaşlarına tavsiye etme olasılıkları sorulduğunda, OTT 64.4 Net Tavsiye Skoru (-100 ile 100 arasında değişen ve müşterilerin bir şirketin ürünlerini tavsiye etme olasılıklarını ölçen bir endeks)ile üst sıralarda yer aldı.

Silver Travel Advisor Direktörü Jennie Carr, sektör tarafından bir bütün olarak eğitimin bu kadar önemsendiğini bilmenin son derece sevindirici olduğunu belirterek; “Eğitimin profesyonel olmanın ve kariyerde ilerleme kaydetmenin bir parçası olarak görülüyor olması olumlu anlamda dikkat çekici.

“Çevrimiçi eğitim, kullanıcılar istedikleri yer ve zamanda erişim sağlayabildiği için çok başarılı. Kısa sürede bilgi elde etmek mümkün ve eğitim alanlar için kısa sürede farkındalık yaratıyor, tanıtım gezileri ya da sınıf ortamındaki eğitimler gibi diğer eğitimleri de çok iyi bir şekilde tamamlıyor” dedi.

Ttgmedia

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.