Seyahat Oyuncuları Kitlesel Fonlama Trendini Nasıl Kullanabilir ? 0

Kitlesel fonlama; akıllı bagajlardan, eyleme uygun kıyafetlere ve en son boyun yastığının dahil olduğu seyahat ceketine kadar nasıl seyahat edeceğimizi çoktan değiştirdi; fakat yalnızca seyahat oyuncuları kitlesel fonlama trendini nasıl kullanabilir?

İnternet yoluyla çok miktarda küçük bağış toplanarak gerçekleştirilen kitlesel fonlama ya da bir projeye fon sağlama yöntemi 2014’de 16 milyar dolara yükseldi ve Massolution’ın yaptığı bir araştırmaya göre 2016’da da yükselmeye devam edecek.

Bugün seyahat alanında başarılı kitlesel fonlama kampanyalarının sayısı çok fazla değil ve bunlardan birçoğu da aslına bakarsanız başarısız oldu. Ancak denenmekte olan bir pazarlama aracı olarak kitlesel fonlama son derece etkili. Eğer bir ürün ya da fikir için fon toplayabilirseniz, o halde o ürün ya da fikrin mutlaka bir pazarı var demektir.

Ayrıca, seyahat oyuncuları için kitlesel fonlama; eğer fikirlerinize inanırlarsa destek sağlayacak olan potansiyel müşterileri çekmek için iyi bir yol. Seyahat acentaları da kendiliğinden bu deneysel sürecin bir parçası haline gelirler ve böylece müşterilerinin kalplerinde sevgi uyandırırlar.

Gelecekte, kitlesel fonlama sayesinde, sürecin keşfedilmesiyle birlikte ürün teklifleri belirlenirken seyahat rezervasyonları daha demokratik hale gelebilir.

Örneğin; kitlesel fonlama sayesinde seyahat planları amaca dayalı kampanyalara odaklandığında uzak bölgelerde gönüllülük gibi seyahat planları da ilgi çekici hale gelebilir, seyahat oyuncuları da kendi tekliflerini sunarak bu tür kampanyaların popülaritesini arttırabilirler. Her şeyden önemlisi bu tür yeni yönelimlerin çok sayıda insanın seyahatlere erişebilmesini sağlayacak bir potansiyeli mevcut ve bu sayede seyahat deneyimleri zenginleşirken seyahat işletmelerinin cesaretleri artıyor, ayrıca işletmelerin büyümesi ve çeşitlenmesi de mümkün oluyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Seyahat oyuncuları müşterileri için daha iyi deneyimler oluşturmak amacıyla kitlesel fonlama yöntemini nasıl kullanabilir?

Kaynak: Amadeus

Görsel Kaynağı: Crowd Nuke

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe