Seyahat Firmaları Kafalarını Kumdan Çıkmalıdır, LGBT Yeni Trend Olabilir. 0

Seyahat işletmeleri, üst düzeyde uygulanan çeşitlilik politikalarının istihdamın alt seviyelerinde kaybolmaması için şirketlerindeki değişimi kucaklamayan orta yöneticileri teşvik etmeye odaklanmalıdır.

Bu, işyerinde LGBT eşitlik hizmetleri için 2013’te Britanya İmparatorluk Nişanı’nı kazanan Liz Grant’ın bir uyarısıydı. TTG LGBT konferansının açılışında Grant, firmaların katkıda bulmak için rahat ya da motive edilmiş hissetmeyen çalışanların yaratıcılık ve uzmanlığından yararlanamadığını söyledi.

Teknoloji devi IBM’deki yaklaşık 30 yılını da içeren deneyimini şöyle açıkladı “İnsanlar sadece şirketlerden ayrılmazlar, kötü yöneticiler yüzünden ayrılırlar”.

Grant aynı zamanda mutlu bir işyerinin faydalarını da övdü. Delegelere, çalışanlar içinde işletmenin büyümesine yardımcı olacak kapsayıcı tutumları cesaretlendirmenin işletme perspektifinden değerini açıklaması gerektiğini söyledi.

“Kendinizi bu sürecin bir parçası haline getirin”.  Bu LGBT olmayan meslektaşları rahat hissettirmek, insanlara bir şeyi yanlış yapma ya da insanların açık ortamda yanlış kelimeler kullanmalarına izin vermekle alakalı.

Liz Grant’ın ardından konuşma yapan Royal Caribbean Cruises’ın ilk “çeşitlilik ve katılım müdürü” Grant Van Ulbrich delegeleri, çeşitlilik politikalarını nasıl geliştirecekleri konusunda kendi sektörlerinin dışındaki organizasyonlardan rehberlik istemeye çağırdı.

Konuşmasında Van Ulbrich “Organizasyonlar kapılarını açmalı, çeşitlilik ve kapsayıcılıkta rekabet yoktur. İnsan kaynakları ofislerini arayın, her organizasyon fikirlerini paylaşmak ister ve biz de öyleyiz” dedi.

Onun fikirleri, Barclays’de paylaşımlı hizmet müdürü transgender şampiyon Amy Stanning tarafından da desteklendi. Amy Stanning delegelere, şirketin çeşitliliğe olan taahhüdünün yerleşik olmasının ve şirket genelinde aynı standartları takip eden çalışanların olmasının önemli olduğunu söyledi.

Celebrity Cruises’in Birleşik Krallık, İrlanda ve Asya Pasifik genel müdürü Jo Rzymowska gençliğinde, cinsiyetini açıklamanın kariyerinde ilerlemesine zarar verebileceği yönünde endişeleri olduğunu kabul etti.

Bu arada, Wyndham Vacation Rentals’da gelirler genel müdürü olan Simon Altham Hoseasons’ın LGBT odaklı reklamcı için sosyal medyada aldığı olumlu tepkinin “doğru yolda olduklarını” gösterir nitelikte olduğunu söyledi.

Kaynak ve Görsel: TTG Media

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe