Seyahat Etmenin Hazzıyla “Uçur Beni Pegasus” 0

Pegasus’un iş modeli birçok konuda hava yolu taşımacılığıyla ilgili algıyı değiştirdi. Bu değişen algı “Uçur Beni Pegasus” sloganın çok kolay benimsenmesini sağladı. Ürün ve hizmet anlayışında yaptığı değişikliklerle düşük maliyetli uçuş kavramını ortaya koydu ama en çok dikkat çeken şey yolculuk esnasında yiyecek ve içeceklerin ek bir hizmet olarak sunulması oldu.

Pegasus
Pegasus

Daha önce hiç alışkın olmadığımız bu durum başlarda yadırgandı ama daha sonra aslında ne kadar faydalı ve mantıklı bir kurgu olduğu herkes tarafından kabul edildi. Ucuz uçak bileti fiyatlarına, olduğundan da yüksek bedellerle dahil edilen yiyecek ve içecekler, Pegasus’un iş modelinde isteğe bağlı olarak sunuldu ve verilen hizmet de böylece nitelik kazanmış oldu. Yurt içinde ortalama bir saat sürecek bir uçak yolculuğu süresince yemeyeceği alelade bir sandviç yüzünden yüksek bir uçak bileti fiyatı ödemektense yalnızca bilet fiyatının ham bedelini ödeyip, yiyecek ve içecek konusunda özgür davranmak, hesabını bilen insanların Pegasus’u tercih etmesinin başlıca sebeplerinden biri oldu.

“Uçur Beni Pegasus” dedikten sonra sizi bir lezzet yolculuğunun beklediğini de unutmayın. Uçuştan 48 saat öncesine kadar seçim yapılabilen 20 farklı menü arasında deniz mahsullerinden, ızgara çeşitlerine, kutlama pastalarından kahvaltı türlerine kadar birçok seçenek bulunuyor. Yakın zamanda ünlü şef Arda Türkmen’le gerçekleştirilen proje ise Pegasus yolculuklarını lezzet yolculuğuna dönüştürdü. Şefin özel tarifleriyle hazırlanmış birbirinden özel tatlar Pegasus Cafe’de yerini aldı.

Pegasus Hava Yolları’nda uçuş planları sahip olduğu modüler yapıyla sevildi ve benimsendi. Ortaya renkli, esnek ve misafir dostu bir marka çıktı. Pegasus’u sosyal bir marka haline getiren şey ise yürüttüğü kampanyalar, yarışmalar ve projeler oldu. Filosuna kattığı her yeni uçağa yolcularının kız çocuklarının adını verdiği Dünyanın En Güzel Hediyesi, blogger’lar ile birlikte yürüttüğü Çok Gezenler Kulübü ve Uçur Beni Pegasus Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar, Pegasus ile yolcuları arasında derin bir bağ kurdu. Uçmayı, flypgs.com’da sunduğu fonksiyonel yapıyla kolay bir hale getiren Pegasus, seyahat etmenin de en az bu kadar kolay olduğunu ve bir sırt çantasıyla hafta sonunda bile yeni yerler görmenin ve unutulmaz anılar biriktirmenin mümkün olduğunu söyledi. Denemeden ve hissetmeden bir şeyin ne kadar güzel ve ne kadar eşsiz olduğu tam olarak anlaşılamaz. “Uçur Beni Pegasus” diyen herkes seyahat etmenin hazzına mutlaka sonuna kadar varacak.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe