Seyahat Etmek İçin Bir Nedene İhtiyacınız Mı Var? 0

Birçok üniversite ve araştırmanın da belirttiği gibi seyahat etmek insanı en çok mutlu eden şeyler arasındadır. İnsan seyahat edeceği zaman, daha seyahatini planlarken başlar hayal kurmaya ve plan yapmaya. Nereye gideceğim?, nerede kalacağım? vb. sorulara cevap vermekle başlar seyahat.

Sonrasında ise bu sorular yerini Nasıl gideceğim? ve Ne ile gideceğim? soruları alır. Bu soruların cevabı da ya tren, ya otobüs uçak ya da gemidir.. Bu sıralamayı BBC’nin yaptığı güvenli ulaşım araştırmasına göre sıralayacak olursak uçak yolculuğu ilk sırayı alıyor. Uçak seyahatini sırasıyla gemi, tren ve otobüs izliyor. Lakin yapılan araştırmaların sonuçları ne olursa olsun sıralamayı güvenlikten önce ulaşılabilirlik ve maddi durumlar etkiliyor.

Örneğin; ülkemizde gerekse vatandaşlarımızın maddi durumları gerekse de her şehire ve ilçeye uçak ve tren ile ulaşım imkanı bulunmadığı için Türkiye’de hala en çok tercih edilen seyahat yöntemi otobüs ile seyahattir.

Türkiye’deki otobüs hem tren hem de havayolu ağından çok daha büyüktür. Durum böyle olunca da otobüs fiyatları hem uçak hem de tren fiyatlarından daha uygun bir hale gelmektedir ve bu durum otobüs seyahatlerini diğer ulaşım yöntemlerinden daha çok tercih edilir duruma getirmektedir.

Ülkemizde otobüs seyahati bu kadar çok tercih edilen bir seyahat yöntemi iken ve bir çok farklı otobüs firması olunca insanlar bütün firmaları kontrol edip kendileri için en uygun bileti bulmaya çalışmaktadır.

Aşağıda size Türkiye’de tercih edebileceğiniz, Uzakrota Seyahat Ödülleri 2017Yılın Otobüs Şirketi kategorisinde ilk 10’da yer alan otobüs firmaları listesini bulabilirsiniz.

  1. Vivalines
  2. Nilüfer Turizm
  3. Pamukkale Turizm
  4. Kamil Koç
  5. Ali Osman Ulusoy
  6. Anadolu Turizm
  7. Alpar Turizm
  8. Süha Turizm
  9. Kent Turizm
  10. Efe Tur

Size bu yazımızda Uzakrota Seyahat Ödülleri’nde, Yılın Otobüs Şirketi kategorisinde ilk 10’a giren firmaları paylaştık. Ülkemizde bu firmalardan ziyade hizmet veren bir çok firma bulunduğunu çok iyi biliyoruz.

Durum böyle olunca da insanlarımız doğal olarak bütün otobüs firmalarını ve biletlerini kontrol etmek istemektedir ve firmaların sitelerini dolaşmak zorunda kalmaktadır.

Son zamanlarda açılan yeni siteler Türk halkının bu ihtiyacı yüzünden gittikçe artmaktadır. NeredenNereye.com ise bu sektörde 19 yıldır hizmet vermeye devam ediyor.

Nedir bu NeredenNereye.com?

Ulaşımda kolay rezervasyonun öncülerinden birisi olan NeredenNereye.com müşterilerine Türkiye’de ulaşımı kolaylaştırmak için hizmet vermektedir. NeredenNereye.com sitesinden otobüs bileti alabilir ve çalıştıkları otobüs firmaları listesini görebilirsiniz.

2 Adımda Online Bilet Satın Almanıza ve Zaman Kazanmanıza İmkan Sağlayan Bir Sistem

NeredenNereye.com web sitesi veya mobil uygulamasını kullanarak uygun fiyatlarla otobüs bileti satın alabilirsiniz. NeredenNereye.com’da 130 ‘dan fazla otobüs firmasının otobüs seferlerini bulabilirsiniz.

Peki Sistem Nasıl Çalışıyor?

NeredenNereye.com üzerinden bilet almak çok kolay. Yolculuk yapılmak istediğiniz tarihi yazıyorsunuz ve arama yapıyorsunuz. Sistem size firmaları ve saatleri sunuyor. Sonrasında firma ve koltuk seçimi yapılarak bilet satın alma işlemini tamamlıyorsunuz. Bilet satın alma işleminizi tamamladıktan sonra, satın aldığınız bilet sms ve mail yolu ile otomatik olarak size iletiliyor. Ayrıca bilet iptali isterseniz hareket saatine 1 saat kalana kadar biletinizi aldığınız otobüs firmalarının şartları göz önünde bulundurarak biletinizi iptal ettirmeniz mümkün. Bilet iptalini NeredenNereye.com üzerinden veya NeredenNereye.com çağrı merkezi 0850 885 1058 numaralı telefon hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

 

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.