Seyahat E-Postaları X Kuşağının İlgisini Çekiyor 0

E-postalar üzerinden takibi yapılan anketler, müşterilerden, seyahatleri sırasındaki deneyimlerine dair geri bildirim almanın başlıca dayanak noktası olma özelliğini taşıyor.

Aslına bakılırsa, pek çok havayolu ve otel şirketi ile online seyahat acenteleri ve tur operatörlerinin, genellikle, gezginler eve dönmek için kapıyı açmadan önce bile onların gelen kutusunda bekleyen birer e-posta yollamış olması söz konusudur (ve gezginler muhtemelen, bu e-postaları mobil cihazlarında çok daha önce okumuşlardır).

Markalar, bu anketleri genellikle, sadece deneyimler konusunda geri bildirim almak için değil, ayrıca online platformlarda kullanılan konuk derecelendirmeleri ve değerlendirmelerine ulaşmak için de kullanıyor.

Ancak, birbirinden farklı türden gezginler, bir seyahat tedarikçisinden e-posta yoluyla bir anket formu almaya nasıl tepki veriyor?

Otellere müşteri ilişkileri yönetimi hizmeti sunan bir şirket olan Ryan Solutions, e-posta ile yapılan anketlerin başarısının (ya da başarısızlığının), özellikle jenerasyonlar ile bir ilgisinin olup olmadığını tespit etmek istemiş bulunuyor.

İlk olarak; bir seyahat markasının genel e-posta trafiğinin (pazarlama, promosyon, üyeliklere dair etkinlikler) sonuçları aşağıdaki grafikte gösterilmiştir:

 

Kaynak: Tnooz

Ve ardından; bir anket içeren e-postalara dair bir grafik:

Bu grafiklerde, yapılabilecek birkaç çıkarım göze çarpıyor.

Genellikle, tüketiciler, özellikle bir anket ile ilgili olduğunda, bir e-postadaki içeriği tıklayarak açmaya daha fazla yatkınlık gösteriyor.

Buna ek olarak, yaş aralığının ileri ucunda yer alan bireyler, hem genel etkinliklere dair, hem de anketlere dair e-postaları açmaya, açıkça görüldüğü üzere daha fazla yatkınlık gösteriyor.

Ancak, X ve Y jenerasyonlarına dair sonuçlara daha yakından bakıldığında, bu bireylerin, anket e-postalarına, diğer e-postalara kıyasla biraz daha fazla yatkın oldukları görülüyor.

Daha yaşlı jenerasyonlara dair apaçık bir sonuç ise bu bireylerin, anlık mesajlaşma platformlarını kullanmaya belki de daha çok yönelen genç gezginlere kıyasla, e-posta kullanıcıları olmaya daha yakın olmaları.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe