Seyahat Alanında Yeni Bir İş Kurarak Fon Sağlayan Tiqets, Cab Guru ve Daha Fazlası 0

Bu hafta; seyahat alanında yeni iş kuranların elde ettikleri ya da elde ettiklerini açıkladıkları fon miktarlarını ele aldık. Toplamda elde edilen fon miktarı bu hafta için tam olarak 8.8 Milyon Dolar!

Tiqets; yeni yatırımcısı Capital Mills’i Amsterdam’a getirerek 4 milyon Dolarlık bir girişim fonu elde etti. Böylece, Hollanda menşeli bu yeni girişimcinin elde ettiği toplam fon da 5.4 Milyon Euro’ya yükselmiş oldu.

123657-6cbd39fd-fc05-4497-8134-f79a831c7aa9-tiqets-whitelabel2-large-1393843977

Tiqets; gezginlere müzeler, gösteriler ve diğer ilgi alanlarına yönelik olarak çeşitli çekim merkezleri için anında mobil bilet sağlayan ve 2013 yılında kurulmuş olan bir şirket. Şimdiye kadar Londra, Paris, Roma, Amsterdam gibi birçok Avrupa şehrinde faaliyet gösteren şirket bu ay içinde New York’ta ve Prag’ta da faaliyet göstermeyi planlıyor.

Cab Guru; Birleşik Krallık menşeli ismi açıklanmayan bir şirketten fon elde ederek sermayesini 2.8 Milyon Dolara çıkardı.

CabGuru+logo

Cab Gruru; gezginlere yerel taksi fiyatlarını karşılaştırma imkanı sağlayan mobil bir uygulama. Bu uygulama gezginlere çoklu durak, araç tipi seçimleri ve seyahat rezervasyonu yapmadan önce zaman ayarlaması yapabilme gibi seçenekler sağlayarak güzergâhlarını planlama imkânı sunuyor. Şu anda yalnızca Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteriyor.

Jobbatical; Union Square Ventures , Local Globe ve SmartCap’i Talin’e getirerek 2 milyon dolarlık fon elde etti. Estonya Menşeli bu yeni girişimcinin toplamda elde ettiği fon 2.9 Milyon Dolar.

jobbatical

Jobbatical profesyonel çalışanlarla iletişimi sağlayarak, onların alanlarıyla ilgili olarak dünya çapında seyahat gerçekleştirmelerini sağlayan bir platform. İşverenler maaşlı pozisyonlar için ilan verebiliyor ve iş görenler de çok çeşitli yetenek ve ayarlamalar gerektiren bu işleri gözden geçirip başvuruda bulunabiliyorlar.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe