Seyahat Acentaları Kişilerin Tasarruf Etmesini Sağlıyor 0

American Society of Travel Agents (ASTA) raporuna göre müşteriler, seyahat acentsları sayesinde ortalama 452 dolar tasarruf etmiş oluyorlar. Seyahat planlamak için geçirilen ortalama 4 saat de yanlarına kar kalıyor.

Geçmiş gezi tecrübelerine bakıtğımızda müşterilerin %63’ü acentaların seyahat tecrübesini daha iyi hale getirdiğini, %69’u seyahat planlama aşamasında zaman kazandırdığını, %66’sı para kaybına yol açacak hatalardan alıkoyduğunu ve %64’ü de daha ucuz seçenekler sunduğunu söylüyor.

Yapılan bu araştırma ASTA başkanı ve CEO’su Zane Kerby’ye göre kişilerin sürekli söylediği “Kendin planladığında acentalardan daha iyi seçenekler bulursun” mitini ortadan kaldırıyor. Carnival Corporation tarafından fonu sağlanan araştırma, acentaların müşterilerine zamandan ve paradan nasıl tasarruf ettirdiğini ortaya koyuyor ve bu araştırmanın ayrıntıları 30 Mayıs itibari ile ASTA.org adresinde bulunabilecek.

Geçtiğimiz yılın rakamlarına biraz bakacak olursak, müşterilerin yarısı rezervasyonlarını website aracılığıyla, %25i online seyahat acentalarıyla ve %23ü seyahat acentalarıyla gerçekleştirdi. Ve bahsettiğimiz bu son grup geçtiğimiz 3 yıl içinde en büyük orana sahip. Ve araştırmada önemli bir nokta daha var: eğer seyahat acentaları kişilerin para tasarrufu yapmalarını sağlarsa, henüz ajans kullanmamış kişilerin %47’si kullanırdım dedi. Büyük bir potansiyel olarak gözüken bu durum acentalar tarafından göz önünde bulundurulmalı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.