Serko ve Xero, Küçük İşletmelerin Rezervasyon Yöntemlerini Değiştiriyor 0

Online ticari seyahat rezervasyon lideri Serko, bugün seyahat çözümleri için bulut yazılım lideri Xero ile bağlantılı çalışacağını açıkladı, bu ortaklık dünya çapında küçük işletmelere bulut tabanlı seyahat rezervasyon yazılımları getirecek.

Anlaşma uyarınca, Serko’nun yeni online rezervasyon hizmeti; serko.com, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için tasarladı ve Xero’nun 425.000’den fazla abonesi olan müşteri tabanıyla da bağlantılı olacak.

Serko-Xero-Small-Business-Travel-Booking

Serko CEO’su Darrin Grafton; “Tarihsel olarak Serko büyük ticari pazarı hedefliyordu; ancak son 1 yılda kurumsal şirketlerle benzer zorluklar yaşayan; fakat çok daha az kaynağı olan küçük işletmelerin de kullanımına olanak sağlayan bir teknoloji geliştirdik. Xero ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz ve bu bizim için önemli ve heyecan verici bir fırsat. Xero’nun büyük müşteri tabanı, hesap uzmanlığı ve muhasebe sistemleriyle gerçekleştirilen bütünleşme sayesinde, zamanı çoktan gelmiş olan yenilikçi, multi-milyar dolarlık bir pazar yaratabileceğimize inanıyoruz” dedi.

2016 yılının ortalarında bu yeni hizmetin hayata geçirilmesi bekleniyor ve öncelikle Xero’nun müşterileri hedef alınacak.

Küçük işletmelerin önemli miktarda giderleri mevcut, seyahat organize etmek için çok fazla zaman, gayret ve para harcıyorlar. Serko’nun yenilikçi mobil ve masaüstü seyahat rezervasyon teknolojisi, kuruluşlara seyahatlerde tahmini olarak %20 oranında tasarruf sağlarken zamandan da kazandırarak yardımcı oluyor, seyahat rezervasyonları,uçuş rezervasyonları, konaklama, transfer ve mümkün olan her tedarikçiden araç kiralama imkanını da tek bir yerden sağlanacak.

Xero’nun CEO’su Rod Drury ; “seyahat gerçekleştirmek işletmeler için maliyetli olabilir, ayrıca seyahatle ilgili süreçler de düş kırıklığının kaynağı olabilir. Takımımız Serko ile çalışacağı ve küçük işletmelerin seyahat yönetimlerini yeniden yapılandırmak amacıyla yeteneklerini seferber edeceği için heyecan duyuyor” dedi.

NZX’in sıralamasına göre; Hem Serko hem de Xero Yeni Zelanda ve Avustralya’da son derece saygın şirketler ve yurtdışı pazarlarda da güçlü bir şekilde büyüyorlar.

Yeni Zelanda’nın en iyi teknik uzmanları güçlerini birleştirerek probleme gerçek bir yaklaşım sağladılar, Bu şirketlerin beklentisi, önemli bir değer yaratmak ve işletmelerin seyahat rezervasyon yöntemlerini değiştirmek yönünde.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.