Şehrin Gürültüsüne Değil, Doğanın Ritmine Kulak Verin, “Özgürlük Koyu” 0

Özgürlük Koyu” sadece teknelerle ulaşılabilen bir yüzerev ve bir yüzerbahçe kısaca yüzer herşey…

Catherine King ve Wayne Adams, iki çocuğuyla birlikte yaşadığı bu muhteşem yüzen platformu kendileri inşaa etmişler. Kanada’nın Tofino kıyısında bulunan Özgürlük Koyu rüyalara mekan olacak sürreallikte ve etkileyicilikte.

Sizin eviniz kaç metrekare?

12 platform ve hepsini birbirine bağlayan tahta bağlantı üzerine inşa edilen bu yaşam alanında elektrik solar panellerle ve fotovoltaik enerji jeneratörleriyle elde ediliyor. Yağmur suyu kışın su ihtiyacını giderirken yaz aylarında yakındaki şelaleden faydalanılıyor. Platformlar üzerine kurulu seralar sayesinde yıl boyunca sebze ve meyve ihtiyacı rahatlıkla giderilebiliyor. Yani aile kendi kendine yıl boyunca yetiyor. Peki ne zamandır? Tam 20 yıldır!..

ozgurluk-barinagi-uzakrota-1

Özgürlük Koyu, Catherine ve Wayne’in evi değil sadece. Yaşam alanlarını geyiklerle, kurtlarla, su samurlarıyla, kıyı kuşlarıyla paylaşıyorlar.

ozgurluk-barinagi-uzakrota-11

Çift aynı zamanda çevredeki hediye dükkanlarında el yapımı mumlarına ve oymalarına ulaşılabilen birer sanatçı. Wayne oyma ve işlemelerle uğraşırken Catherine -eski profesyonel dansçı- bahçelerine dair her yapılanın arkasındaki fikir insanı. Aynı zamanda bir ressam, yazar ve Wayne gibi tahta oymacısı.

ozgurluk-barinagi-uzakrota-4

Hayat bizi yormaya devam ettikçe, şehrin koşturmacasına değil, doğanın ritmine uyum sağlamayı tercih edecek daha birçok aile eklenecek

ozgurluk-barinagi-uzakrota-10

ozgurluk-barinagi-uzakrota-9

ozgurluk-barinagi-uzakrota-6

ozgurluk-barinagi-uzakrota-3

ozgurluk-barinagi-uzakrota-2

Kaynak: Plaid Zebra

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.