Şehir Merkezinden Havalimanına Helikopter Kiralama Servisi: Gotham Air 0

Havalimanlarının doğal olarak şehirlerin dışına konumlandırılması, şehir merkezinden ise havalimanlarına ulaşım çözümleri her büyük metropol kent için büyük bir sorun.

gotham-air-over-manhattan

Havalimanlarına ulaşım konusunda kentler pek çok toplu taşıma, raylı sistem gibi alternatifleri sunuyor olsa da biraz daha yüksek segmenti hedefleyen ve zamanı daha değerli olan kullanıcıları kazanmak isteyen girişimler bulunuyor. Gotham Air de bunlardan bir tanesi ve amacı, New York, Manhattan bölgesinden müşterilerini New York’taki havalimanına götürmek.

Gotham Air, helikopter servisi sunan bir şirketle yaptığı işbirliği ile bu hizmeti vermeye başlayacak. Paylaşım ekonomisi örneği olarak da sunabileceğimiz bu yapıda, havalimanına ulaşımınız helikopterle sağlanması mümkün. Gotham Air ilk yolcularını 99 dolarlık koltuk başına fiyatla kabul etmeye başladı. Ancak sonrasında koltuk başına fiyatların 199 dolar ile 219 dolar arasında olması bekleniyor. Yapacağınız uçak yolculuğu kadar bir de havalimanına erişim için helikopter parası vermek kimileri için düşündürücü olabilse de zamandan tasarruf sağlamasıyla Gotham Air Manhattan sakinlerinin tercih edebileceği bir alternatif olabilir.

Gotham Air filosunda 7 adet Bell 407, 1 adet Sikorsky S76 C+ ve yine 1 adet Bell 427 tipi helikopter bulunduruyor. Kullanıcılar Gotham Air’in iOS uygulaması üstünden randevu alabilirken, hava koşulları uçuşa elverişli olmadığında sizi ev ya da ofisinizden Tesla S otomobillerle alıp havalimanına bırakıyor.

İstanbul’da da heliport sayısının gittikçe artması, inşaatı süren üçüncü havalimanı ile birlikte havalimanının şehir merkezine mesafesinin biraz daha artması sebebiyle havalimanına helikopterle ulaşım İstanbul için de mümkün olabilir ve gelecekte böyle bir girişimi İstanbul’da da görmemiz mümkün olabilir.

Kaynak: Webrazzi

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe