Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Schofields Anketine Göre Instagram, Y kuşağının Destinasyon Seçiminde Kilit Faktör

18- 33 yaş arası Y kuşağı gezginler arasında yapılan araştırmaya göre; tatil destinasyonları ne kadar “Instagramlanabilir” olup olmadığına göre belirleniyor.

Birleşik Krallık merkezli tatil evleri sigorta tedarikçisi olan Schofields’in 1.000 yetişkin üzerinde yaptığı araştırma, seyahatlerin sosyal olarak paylaşılabilir olmasının önemini ortaya koyuyor.

Ankete cevap verenlerin %40’ından fazlası; tatillerinin aile ve arkadaşlarına olan görünürlük değerinin en önemli faktör olduğunu belirtti.

Popülerlik sırasına göre sonuçlar ise şöyle:

Tatilleri ne kadar “Instagramlanabilir” olduğuna göre belirleme: % 40.1

Maliyet / alkol kullanımına elverişliliğine göre belirleme: % 24

Kişisel gelişim: % 22.6

Yerel mutfakları deneyimleme şansına göre: % 9.4

Gezi fırsatlarına göre: % 3.9

Schofields İçerik Pazarlama Şefi Phil Schofield; “Sonuçlar karşısında biraz da olsa şaşkınlık duyduğumu itiraf etmeliyim.

“Son zamanlarda Y kuşağının çevrimiçi olarak hayatlarının nasıl görüntüleneceğine ilişkin yönlendirmeler ile ilgili giderek daha fazla karar verdiklerini anlatan birçok haber gördük ve bundan dolayı da tasvir ettikleri sosyal medya varlıklarının gerçek hayatlarını nasıl etkilediğini görüp göremeyeceğimiz üzerine düşündük.

“Bir tatil beldesi seçmek için bir numaralı sebebin çevrimiçi görünürlük olduğunu görmek bizi biraz şaşırttı.

Dijital pazarlamanın bir insan üzerinde ne kadar fazla etkisi olduğu sürekli olarak tekrarlanıyor; fakat her şeyin çevrimiçi olduğu bir dünyada yaşamanın ne kadar büyük bir etkiye sahip olduğuna ilişkin olarak bu tür sonuçlarla karşılaştığımızda farkına varıyoruz” dedi.

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir