Sandalla ABD’ye Gittiler 0

Fas’tan ABD’ye kadar kürek çeken çift, 133 günde okyanusu aşıp tarihe geçti…

Sandalla ABD'ye GittilerGüney Afrikalı Riaan Manser ve Vasti Geldenhuys, kimsenin cesaret edemeyeceği bir yolculuğu başarıyla tamamladı. Fas’tan tekneleriyle yola çıkan çift, 133 gün sonunda Kuzey Amerika’ya ulaştı.10 bin 460 kilometrelik macera sonunda, ‘Hiç yardım almadan sadece bilek gücüyle kürek çekerek Afrika’dan Kuzey Amerika’ya ulaşan çift’ olarak da tarihe geçti. Çok büyük zorluklar yaşadıklarını, ancak mutlu sona ulaşmayı başardıklarını söyleyen Riann Manser, “21. yüzyılda tarihe geçmek kimin harcı? Bizim gibi basit insanlar için çok zor olan bir işi başardık. Kimse bu mesafeyi kürek çekerek kat etmemişti.

Hala inanamıyorum” dedi. Çift, en büyük tehlikeyi, Kanarya Adaları civarında teknelerinin alabora olmasıyla yaşadığını belirtti. Kız arkadaşı Vasti’nin avukat olduğunu belirten Manser, “Ben denizle ilgileniyorum ama o bu işleri hiç bilmiyor. Vasti olmasaydı başaramazdım” diye konuştu

Kaynak: Yaban TV

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.