Sağlık Turizminin de Artık Bir Fuarı Var 0

Ekonomik yönden ilerlemesine paralel olarak sağlık sektöründe, son on yılda reform niteliğinde gerçekleştirdiği iyileştirme ve düzenlemeler sayesinde çok büyük atılımlar yapan Türkiye,  sağlık turizminde iddialı bir büyüme devrine girdi.

SAĞLIK TURİZMİ FUARI 2

Türkiye sahip olduğu, doğal kaynakları, turizm imkanları, kültürel ve tarihi zenginliği, çevre ülkelerle olan sosyo-kültürel yakınlığı ile sağlık turizminde cazibe merkezi oldu.

Avrupa’dan, ABD’den, Ortadoğu’dan ve komşu ülkelerden, yurdumuza çok sayıda hasta gelmektedir. Sağlık turizmi, ülkemizin hizmetler ihracında bugünkünden çok daha ileri seviyelere taşıyabilecek potansiyele sahiptir.

19-22 ARALIK 2013 TARİHLERİNDE İSTANBUL FUAR MERKEZİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK SAĞLIK TURİZMİ FUARI’NDA ÜLKEMİZİN SAĞLIK TURİZMİ ALANINDAKİ POTANSİYELİ GÖZLER ÖNÜNE SERİLECEK.

Yurtiçinden ve yurtdışından 10.000 kadar ziyaretçinin gelmesi beklenen fuar için özel olarak 56 ülkeden gelecek  ‘Alım Heyeti’,  fuar katılımcıları ile buluşacaktır. Alım Heyeti; doktor, aracı kurum, hastane – klinik sahipleri ve hükümet yetkililerinden oluşmaktadır.

Fuarda, ülkemizin her şehrinden devlet, özel ve üniversite hastaneleri, Türkiye turizminde önemli bir yer tutan termal tesisler, spa ve kaplıcalar, göz, ağız ve diş merkezleri ve birçok sağlık kuruluşu yer alacaktır.

Yabancı hasta ziyareti konusunda, yurtdışından işbirliği yapmak üzere fuara gelecek alım heyeti ile fuar katılımcıları, “birebir toplantı” (B2B)  lar yapacak, tanıtımın ve iş birlikteliği başlangıçlarının en etkili mecrası yoluyla direkt sonuçlar alabileceklerdir.

Kamu ve özel sektöre ait hastanelerimizde kendi vatandaşlarımıza kaliteli sağlık hizmeti sunarken, aynı hizmetten bölge ülkelerinin vatandaşlarının da yararlanması için, her türlü hazırlık yapılmış olup, tedavi için gelen yabancı misafirler hiçbir sorunla karşılaşmadan tedavi olurken, bir yandan da güzel bir tatil yapma fırsatı bulabilmektedirler.

Tarihi, kültürü ve eşsiz güzellikleri ile dünyanın sayılı turizm cennetlerinden biri olma özelliğinde olan Türkiye; iyi yetişmiş hekim ve sağlık çalışanı, ulaşım kolaylığı, 62 ülke ile vizesiz seyahat imkanı ve yüksek sağlık teknolojisi sayesinde sağlık turizminde öncü ülke olabilecek konumdadır.

Ülkemizin, dünya sağlık turizmi pazarındaki bilinirliğini arttırmak, verimli iş birliktelikleri için ortam hazırlayabilmek amacıyla düzenlenen Sağlık Turizmi Fuarı’na, Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı destek vermektedir.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.