Sabre’nin Raporuna Göre Daha İyi Bir İş Gezisi İçin 4 Öneri 0

Sabre’nin global rezervasyon data raporuna göre, şirketler gezginlerin memnuniyetini çok küçük değişiklikler ile artırabilir ve bu yılı ‘İş Gezisi Yılı’na dönüştürebilir!

“Günümüz seyahat yönetiminin en önemli elementi data. Elde edilen bu datalar ile akıllı iş girişimleri birleştiğinde, halihazır programları daha yaratıcı bir şekilde geliştirmek mümkün. Aynı zamanda geziler daha üretken ve gezginler daha memnun hale getirilebilir. ” Wade Jones, Sabre Travel Network başkanı.

Önceden şirketler şikayetler üzerine odaklanırdı. Fakat günümüzde şikayet yerine, elde edilen bilgiler ve stratejik yaklaşım benimserlerse, seyahat tecrübesini basitleştirerek daha iyi hale getirebilirler.

4 maddede bu yaklaşımları toplayacak olursak;

  1. Zemin hazırlamak
  2. Primleri önceliklendirmek
  3. Aksaklıkları en aza indirmek
  4. Rezervasyon ve seyahat sürecini basite indirgemek

Uçak ve otel rezervasyonu için en uygun zamanı araştırmak, bir geziye zemin hazırlamak için en önemli adımdır. Yapılan araştırmalara göre ise, bilet fiyatları gezi tarihinden ne kadar önce alındığına göre değişse de ortalama 21 gün önce veya daha önce alınması bilet fiyatlarının en uygun zamanı olarak gözükmekte.

Rapora göre ikincil olarak önemli olan şey yan haklar ve primler. Şirketler genelde iş gezilerine ekstra hizmetleri dahil ediyor. Örneğin, havalanında hızlı geçiş, bilet yükseltme gibi.

Üçüncü olarak, Egencia ve Sabrenin büyük tavsiyesi aksaklıkları en aza indirmektir. Uçuş rötarları, iptalleri ve lounge programlarıyla ilgili oluşabilecek sıkıntılar kolay bir yönetim ile ele alınıp çözülebilir.

Son olarak, rezervasyon süreci ve seyahat planlamasını basite indirgemek iş gezilerini epey bir rahatlatacaktır. Gezginlerin rezervasyonlarını kendileri yapmaları ve gezilerini telefon uygulamaları aracılığıyla planlamaları, süreci en basit şekilde yönlendirip işleri kolaylaştırmak için büyük bir fırsat.

Bu ve buna benzer bir kaç adımla gezinin üreticiliği; gezginlerin mutluluk ve tatmin seviyeleri artırılabilir.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe