Sabre, Yeni Havayolu Platformunda Acentalar için Daha Akıllı Bir Yapı Sunuyor 0

Yeni fiyatlandırma ve gelir yönetimi yetenekleriyle desteklenen Platform, havayollarının farklı kanallardaki ürün ve hizmetlerini daha modern bir şekilde sunmasına ve satmasına yardımcı olmak için geliştirildi.

Sabre, platformunu ilk olarak Nisan ayında Dallas’taki “Travel Exchange” etkinliğinde tanıtmıştı.

Platformun temel özellikleri arasında, “Smartshop” adlı bir alışveriş motoru da yer alıyor. Bunun, sektörde geçmişte kullanılan önbellekleme teknikleri yerine, şirket içinde geliştirilen algoritmalara dayanan en hızlısı olduğunu iddia ediliyor.

Diğer bir özellik ise Sabre‘nin; pazarda daha hızlı büyümesine olanak tanıyan modernize edilmiş bir “API Stack” olarak tanımladığı “API Hub“dır. API Hub ayrıca, isteyen müşterilere kendi çevrimiçi deneyimlerini oluşturmaları için en yeni API’ları da açacaktır.

Platformun gelir optimizasyonu / yönetimi özelliği havayollarının tüketicilerinin halihazırda ne için alışveriş yaptıklarına ve tarihsel rezervasyon verilerini kullanmaktan ziyade rakip havayollarının ne yaptıklarına göre karşılaştırmaya dayalı kararlar almasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Bilgiler görsel bir formatta sunuluyor, böylece taşıyıcılar talebe göre fiyatlandırmayı hızlı bir şekilde ve en güncel piyasa verilerine dayanarak yapabilirler.

Temmuz ayında daha fazla iş birliği yapmak için PSS ve GDS unsurlarını bir araya getirmek üzere duyurulmuş olan Sabre Travel Solutions’ın “çıktıları”ndan biri de şirketin gelir optimizasyonu teknolojisindeki büyük miktardaki veriden daha iyi faydalanması oldu.

Acentalar için

Son bileşen ise havaalanlarındaki havayolu acenteleri için mobil cihaz tabanlı bir araç olmayı amaçlayan Digital Workspace (Dijital Çalışma Alanı). Teknoloji, acentelerin yolcuları kontrol etmelerini ve yardımcı hizmet sunabilmelerini sağlıyor.

Havayolu platformunun arkasındaki düşünceyi açıklayan Travel Solutions Başkan Yardımcısı Dave Shirk, bunun şirketin perakende ve dağıtım konusundaki yaklaşımıyla ilgili olduğunu söyledi.

Kendisi; “En büyük iki odak alanı; perakendecilik deneyiminin neye benzemesi gerektiği ile Amazon benzeri bir deneyimin nasıl oluşturulacağı ve alışveriş deneyiminin en iyisi olduğundan emin olmak. Bu sadece marjinal bir gelişme değil, bugün mevcut olan her şeyde 15 kat performans artışı demek” dedi.

Yine kendisi, Sabre‘nin havayolu müşterilerinin platformun ve vaatlerinin nihai hakimleri olacağını; ancak gelir yönetimi gibi unsurlarının da akademi ve havacılık dünyasından danışmanlardan oluşan Yolcu Menşei/Hedef Simülatör Araştırması (PODS) tarafından test edildiğini ekliyor ve: “Bir model oluşturduk ve herhangi bir zayıflık bulabilirler mi ve algoritmalar işe yarayacak mı diye test etmelerini istedik. Çünkü arkasında bilimin onayını istiyoruz” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.