Sabre, Lufthansa’nın Ek Ücretlendirmesinden Etkilenmedi 0

CEO Tom Klein, Sabre’nin Lufthansa’nın geçtiğimiz eylül ayında GDS rezervasyonlarında uyguladığı 16 avroluk artıştan gözle görülür şekilde etkilenmediğini söyledi.

Klein, Sabre’nin 4. çeyrek kazancının açıklandığı salı günü, bir analistin konu hakkındaki sorusunu yanıtladı.

“Büyük bir değişikliği yansıtan herhangi bir veriye sahip değiliz. Rezervasyonlarda da belirgin bir fark görünmüyor.” diyen Klein “Biz bu rezervasyonları Lufthansa’nın saha ortaklarından ya da Lufthansa’yla örtüşen diğer hava yolları aracılığıyla telafi ederiz.” diye ekledi.

Klein, Sabre’nin Lufthansa’yla yeni iş modellerinin hayata geçirilmesinde ve diğer müşteri ilişkilerinde yardımcı olmak adına toplantılara devam ettiğini belirtti.

Toplantı sırasında Klein, Zika virüsüyle ilgili bir soruyu kastederek Sabre’nin Zika virüsünün yayılmasından çok etkilenmeyeceğini öngördüğünü söyledi.

Sabre, SARS gibi salgınlar olduğunda yaşanan tecrübelerden yola çıkarak, “Durumu kontrol altına aldığımızda ve insanlar riske karşı eğitildiğinde, genelde yönetilebilir değişimler ve görece hızlı toparlanmalar görüyoruz.”dedi.”Zika için de aynısını umuyoruz.” diye ekledi.

Haber bültenlerinde virüs ve virüsün nörolojik rahatsızlıkların görülme artışıyla ilgisi olabileceğinden bahsedilince birazcık panik ortamı oluştuğunu söylerken  “Bence biraz sakinleşti ve gözle görülür bir etkisi de olmadı.” Cümlelerini kullandı.

Sabra 4. çeyrek net gelirinin %27.2 artışla 76 milyon $ olurken şirket kazancının %17.4 artışla 758.5 milyon dolara ulaştığı raporlandı.

2015’te raporlara göre Sabre net gelirini %32.5 artışla 308.1 milyon dolara çıkardı. Şirket kazancı ise %12.5 artışla 2.96 milyar dolar olmuştu.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe