Rynair ve Booking.com Arasındaki Anlaşma Sonlandırıldı 0

Eylül ayının sonu itibariyle Booking.com, Rynair’in internet sitesindeki konaklama bölümündeki desteğini çekecek.

Avrupa’nın düşük fiyatlı havayolu şirketi, 2009’dan beri Booking.com’ın sahibi olan Priceline Group ile çalışmaktaydı. Ancak şirket  1 Ekim’de yeni bir platform olan Rynair Rooms adlı hizmetini kullanıcılara sunacak.

Rynair yeni servisini desteklemeleri için ortaklarını davet etmiş ve pazarlama yöneticisi Kenny Jacobs’ın deyimiyle “ turizm endüstrisini bir kez daha sallamak isteyen” potansiyel ortaklarına RFP’yi de sunmuş bulunmakta.

Booking.com’a da yeni platforma destek vermesi için istek gönderilmiş.

Rynair yetkilileri yeni dönemde Rynair Rooms’un otel, hostel, B&B, kiralık ve evde kal seçeneklerini sunmasını istediklerini belirttiler.

Havayollarının dediğine göre tüm seçenekler Rynair müşterilerine özel şekilde en uygun fiyatlarda sunulacak.

Rynair Rooms’un hizmete girmesiyle şirketin internet sitesinin kullanıcı arayüzünde de revizyona gidilecek. “Always Gets Better” oluşumunun bir parçası olarak Rynair artık sadece uçak bileti satmakla kalmayarak, Jacobs’ın deyimiyle “hava taşımacılığının Amazon’u” haline gelecek.

Booking.com’un Rynair ile kurmuş olduğu 7 yıllık ortaklık (Bir benzerini EasyJet ile 2012’de kurmuşlardı.) Rynair’in üçüncü parti bir kuruluşla yaptığı en uzun süreli ortaklık oldu. Şirket 2000’li yılların ortalarında birkaç firmayla kısa süren ortaklıklar kurmuştu.

Expedia ile yapılan ortaklık, kontrat şartlarına uymadığı gerekçesiyle en sert şekilde biten ortaklık olarak biliniyor. Bu ortaklık sadece Mart 2007’den Kasım 2008’e kadar sürmüştü.

Bu anlaşmazlıkta taraflar soluğu mahkemede almış, Rynair OTA ile alınan ödemelerin tahsil edilemediği gerekçesiyle Expedia’dan 4 milyon Pound talep etmişti.

Bu Rynair’in eski ortaklarından tazminat talep ettiği ilk vaka değildi.

Expedia ile yaşanan anlaşmazlıktan birkaç yıl önce de şirket Needahotel’in 5 yıllık kontratı zamanından önce feshetmesi nedeniyle Cendant Corporation’dan 10 milyon Avro talep etmişti.

Son olarak, Booking.com son yaşananlarla ilgili yorum yapmayı reddetmiş durumda.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.