Rus Seyahat Portalı TopHotels.ru TUROYD Üyelerine Tanıtıldı 0

300 bin kayıtlı oteli ve günlük 500 bini aşkın ziyaretçisiyle Rusya’nın önde gelen seyahat portallarından olan TopHotels.ru, Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) tarafından organize edilen toplantıda otel yöneticilerine tanıtıldı.

The Parma Hotel” ev sahipliğinde gerçekleşen lansman toplantısında, Türkiye’ye gelecek Rus turistlerin sayısını arttırmak, otel avantajları ve gelecek turistlerin ön promosyonlardan faydalanmaları için nitelikli hizmet öncelikleri değerlendirildi.

Toplantının açılışında konuşan TUROYD Basın Sözcüsü ve Yönetim Kurulu Üyesi Burçak Atak, Rus pazarındaki gelişmelere değinerek, TopHotels.ru’nun bu süreçte daha fazla önem kazandığını söyledi.

Artık gelen turist sayısından ziyade katma değere odaklı bir sürece girilmesi gerektiğini söyleyen Burçak Atak, sürdürülebilir turizm için bunun zorunluluk haline geldiğini savundu.

İstanbul’un geçmiş yıllarda Rus kongre pazarından aldığı payı hatırlatan Burçak Atak, kongrelerinin geri gelmesi için vergi muafiyeti beklediklerini dile getirdi.

Tophotels.ru için yapılan toplantının açılışında konuşan Turoyd Basın Sözcüsü ve Yönetim Kurulu Üyesi Burçak Atak “2012 senesinden beri  Rusya Turizm Bakanlığı’nın Antalya’daki bürosu ve ana enformasyon kaynağı olarak faaliyet gösteren tophotels.ru’nun  şehir otelciliğini ön plana çıkartmak istemesi bizi fazlasıyla memnun etti.

Tophotels.ru hakkında bilgiler veren Anna Bondarenko, 300 bin kayıtlı otelimiz bulunuyor. Günlük 500 bin ziyaretçi  alıyoruz. Sayfada kalma süresi 11 dk oluyor. Organik ziyaretler Google ve Yandex’den %70 civarında geliyor. En çok kullanılan kelimeler ise Otel, Türkiye Otelleri, Belek Otelleri, Kemer, Antalya, Belek, Side  ve Marmaris sıralamasıyla gözüküyor.Misafirlerin yorumları bizler için çok önemli. Sadece misafirler değil acentelerinde yorumları bizim için önemli. Tophotels.ru  kullanıcıları tarafından yazılan yorumların %70’i olumlu olduğunu görüyoruz. Bazı  bazen yakınıyorlar olumsuz yorumlar için görülüyor ki %70 olumlu yorum var bunun yanında olumsuzlarda olacak. Oteller kötü yorumlardan korkuyor. Müşteriler önce olumsuz yorumları okuyor.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe