Qatar Airways Ücretsiz Doha Şehir Turu Düzenliyor 0

Qatar Airways Holidays Başkanı Nigel Burnell Stoker; turizmin gelişmesi ve Katar’ın tanıtılması amacıyla transit yolculara her gün tam kapasiteli 4 tur düzenlediklerini söyledi.

QatarAirways

Qatar Airways ve Qatar Turizm Yetkilileri, Qatar Airways yolcularının transit geçiş esnasında şehirde kısa bir mola vererek geçirdikleri zamanın tadını çıkarmalarını sağlamak amacıyla ortak bir girişim başlattılar. Transit yolcular ücretsiz Doha turu ile turizm açısından şehrin önemli merkezlerini keşfederek, unutamayacakları bir tatil deneyimi yaşayacaklar.

Qatar Airways Holidays Başkanı Nigel Burnell Stoker, turizmin gelişmesi ve Katar ın turizm açısından daha çok tanıtılması amacıyla bu şekilde ortak bir girişimde bulunduklarını, 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren Doha Şehir Turu kapsamında her gün tam kapasiteli dört tur gerçekleştirdiklerini belirtti.

Doha nın son teknolojiye sahip, modern ve zengin kültürel mirasa sahip büyüleyici bir şehir olduğunu belirten Qatar Pazarlama ve Tanıtım Müdürü Rashed Al Qurese ise şu açıklamada bulundu:

“Doha Şehir Turu ile yolcular şehre şöyle bir göz atabiliyor ve daha uzun süreli kalmak üzere geri gelmek için sebepler buluyorlar. Genel olarak Katar ın, turizm sektöründe her açıdan güçlü bir büyüme kaydettiğini görüyoruz. Her yıl Katar a gelen ziyaretçi sayısı artıyor ve geçen hafta duyurulan, Katar Ulusal Turizm Sektörü 2030 Stratejisi ne göre turizm, ulusal ekonominin farklılaşmasına katkıda bulunuyor. Katar ı turistik amaçlı geziler için bir seçenek haline getirmek ve çeşitli turizm seçenekleri sunmak amacıyla birlikte çalıştığımız Qatar Tourism Yetkilileri bu gelişmelerden dolayı oldukça memnun. ” 

5 saatten 12 saatte varan transit süreleri ile Doha da zaman geçiren yolcular, Doha Uluslararası Havalimanında bulunan Doha Şehir Turu noktalarını ziyaret ederek ücretsiz şehir turu için rezervasyon yaptırabiliyorlar. Doha hakkında bilgi veren bir rehber eşliğinde yaklaşık üç saat süren tur boyunca yolcular, 200 yılı aşkın süredir İslam uygarlığına ait kıymetli çalışmaların yer aldığı büyüleyici İslam Sanatları Müzesi, Corniche, West Bay Alanı, sanat galerileri, operalar, dramalar ve konser performansları için bir amfi tiyatronun yanı sıra restoranlar, plaj ve su sporları tesislerinin yer aldığı Katara Kültür ve Tabiat Mirası Köyü, Pearl Qatar ve geleneksel mimari özelliklerine sahip binaları ile eski geleneksel pazaryerinin kalabalığını ve canlılığını sunan Souq Waqif gibi şehrin simgesi haline gelmiş önemli merkezleri keşfetme şansını bulacaklar.

Kaynak: Turizmhaberleri.com

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe